Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Humankind - sława: jak zbierać, na co wpływa

Zbieranie punktów sławy by wygrać.

W trakcie rozgrywki w Humankind zbierzesz dziesiątki najróżniejszych zasobów, zajmiesz się też pozyskiwaniem żywności, przemysłu, funduszy, nauki i wpływów. Nie mniej ważne są także punkty sławy, które zbierał będziesz przez całą rozgrywkę. Z tej strony dowiesz się jak je pozyskiwać i do czego ci się przydadzą.

Sława (1) widoczna jest cały czas w lewym górnym rogu ekranu. Są to specjalne punkty które zdobywasz za wykonywanie konkretnych czynów. Kliknij na podobiznę swojego imperium przy przejść do nowego okna.

Tutaj zobaczysz gwiazdki epoki (2), które musisz zdobywać by móc awansować do kolejnej epoki. Za każdą zdobytą gwiazdkę uzyskasz także nagrodę w postaci punktów sławy. Początkowo są to niewielkie wartości, z każdą kolejną gwiazdką będą one jednak rosnąć.

Co więcej, każda cywilizacja otrzymuje bonus do pozyskiwanych punktów sławy za zdobycie konkretnej gwiazdki. Gra nazywa to powiązaniem (3), które możesz sprawdzić na ekranie swojego imperium, jak i w trakcie zmiany cywilizacji. Wybierając nową nację miej to więc na uwadze - nie patrz wyłącznie na unikatowe budynki i jednostki.

Sławę zbierasz przez całą rozgrywkę i po upływie konkretnej liczby tur (domyślnie 300) gra robi podsumowanie. Ta cywilizacja, która zebrała najwięcej tych punktów, wygra całą kampanię. Oznacza to, że nie musisz wcale posiadać najpotężniejszej armii, by zdominować wrogów - możesz poświęcić się nauce i ekspansji.

Poprzednio: Humankind - jak zmienić cywilizację

Spis treści: Humankind - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Humankind - traktaty: jak wybrać, wpływ na dyplomację

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze