Dead by Daylight - szczęście: co daje, jak zwiększyć

Na co wpływa szczęście.

W Dead by Daylight znajdziesz mnóstwo różnych mechanik, których zrozumienie nie powinno sprawić ci problemu. Wyjątkiem zaś jest parametr Szczęście, który w żaden sposób nie jest wyjaśniony - a w bardzo dużym stopniu wpływa na rozgrywkę. Z tej strony dowiesz się jak go poprawić i co dzięki temu zyskasz.

Szczęście zwiększysz za pomocą umiejętności Podnieść Stawkę (postaci Ace Visconti) jak i darów. W tej drugiej grupie liczyć możesz na przedmioty które poprawią ten parametr nieznacznie (o 1%), umiarkowanie (2%) bądź znacznie (3%). Najbardziej powszechnym jest Woreczek kredy (1), który bardzo łatwo znaleźć w krwistej sieci.

054_dead_by_daylight_szczescie_jak_zwiekszyc_co_daje

Wbrew pierwszej myśli, szczęście nie zwiększa ilości czy jakości przedmiotów, które znaleźć możesz w trakcie rozgrywki. Wpływa z kolei na szansę samodzielnej ucieczki z haka bądź oswobodzenia się z pułapki na niedźwiedzie. Standardowo, szansa wynosi tutaj 4% - możesz wiec zwiększyć ją do 5%, 6% bądź 7% za pomocą darów.

Pamiętaj też, że dary podnoszące szczęście mogą się ze sobą łączyć i oferować premię dla całej drużyny. Dzięki nim możecie więc poprawić ten parametr o maksymalnie 12% (gdy cała drużyna posiada dary podnoszące szczęście w sposób znaczny) - wtedy też szansa na uwolnienie się z haka wzrośnie czterokrotnie (z 4% do 16%).

Następnie: Dead by Daylight - mapa: jak wylosować konkretną lokację

Spis treści: Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dead by Daylight - totemy: co dają, jak znaleźć i zniszczyć

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami