Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead by Daylight - hak: jak zejść i zdjąć gracza

Jak nie dać się złożyć w ofierze.

Celem zabójcy w Dead by Daylight jest nadzianie całej drużyny ocalałych na haki i poświęcenie ich Bytowi. Z tej śmiertelnej pułapki można jednak się wyzwolić - czy to samemu czy z pomocą innego gracza. Z tej strony dowiesz się jak tego dokonać - i jakie mogą być konsekwencje samodzielnej ucieczki.

Gdy zabójca złapie twoją postać, po krótkim marszu powiesi ją na haku (1). Sprawi to, że jej punkty zdrowia (2) będą stopniowo spadać. Gdy dojdą do zera, twoja postać zostanie poświęcona i wypadniesz z meczu.

Z haka uciec możesz na dwa sposoby. Pierwszym jest wykorzystanie szansy na ucieczkę (3). Po przytrzymaniu wskazanego klawisza postać spróbuje samodzielnie się oswobodzić. Jeśli się to nie uda, otrzyma ona sporo obrażeń i znacząco uszczupli pasek zdrowia. Szansa na samodzielną ucieczkę wynosi zaledwie 4% - warto korzystać z tego w ostateczności.

Uratować może cię także inny gracz - wystarczy że się do ciebie zbliży i po krótkiej animacji sprowadzi na ziemię. Ty także możesz - i powinieneś - ratować innych. Gdy twój sojusznik zostanie nadziany na tę śmiertelną pułapkę, jego sylwetka będzie przez chwilę widoczna (4). Warto wtedy udać się do tego miejsca i ostrożnie spróbować oswobodzić sojusznika (5).

Warto tutaj pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, po ściągnięciu z haka zawsze postaraj się wyleczyć swoją postać. Jeśli masz apteczkę zrób to sam, w innym wypadku poczekaj na pomoc sojusznika. Po drugie, po trzykrotnym zawiśnięciu na haku twoja postać automatycznie zostanie poświęcona.

Staraj się więc w miarę możliwości unikać kontaktu z zabójcą i pomagać sojusznikom w przypadku, gdy to oni zawisną nad ziemią. Jeśli z kolei dysponować będziesz skrzynką z narzędziami, możesz sabotować hak zabójcy - nie będzie on w stanie na nim powiesić ofiary, co w niektórych sytuacjach może pomóc twojemu sojusznikowi się oswobodzić.

Następnie: Dead by Daylight - skrzynka z narzędziami: jak korzystać, naprawa, sabotaż

Spis treści: Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dead by Daylight - umiejętności: jak odblokować i używać

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dead by Daylight

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze