Skip to main content

Dead by Daylight łączy siły z „Obcym”. Ksenomorf na pierwszym zwiastunie

Wyczekiwany crossover.

Studio Behaviour Interactive potwierdziło, że fani Dead by Daylight doczekają się jednego z najbardziej upragnionych crossoverów. Do gry trafi najwyraźniej ksenomorf z kultowej serii „Obcy".

Krótki teaser opublikowany w mediach społecznościowych nie ujawnia zbyt wiele. Widok wspomnianego potwora przeczesującego teren jakiegoś kosmicznego obiektu pozwala jednak podejrzewać, że tytuł zyska nowego zabójcę. Nie wydaje się bowiem, by ksenomorf był dobrym kandydatem na ocalałego.

Wnioskując z pierwszej zapowiedzi, deweloperzy mogą mieć w planach projekt na znacznie szerszą skalę. Pełną prezentację wydarzenia poświęconego „Obcemu” zaplanowano na 8 sierpnia, a więc przyszły wtorek. Społeczność gry podejrzewa, że oprócz ksenomorfa do gry trafi również Ellen Ripley - główna bohaterka filmów.

Co ciekawe, załączony wyżej teaser zdążył już zebrać ponad 800 tysięcy wyświetleń i 64 tysiące łapek w górę, co pokazuje, że fani od dawna czekali na ten konkretny crossover. Nic w tym dziwnego, „Obcy” pozostaje swoistą ikoną wśród horrorów już od 1979 roku, gdy po raz pierwszy pojawił się w filmie Ridleya Scotta.

Z czasem marka wzbogaciła sie nie tylko o produkcje kinowe, ale także i gry. Wymienić móżna chociażby ciepło przyjęte Obcy: Izolacja z 2014 roku czy wydane niedawno Aliens: Dark Descent, będące udaną taktyczną strategią w kosmicznym uniwersum.

W ramach przypomnienia, Dead by Daylight ukazało się już w 2016 roku. Produkcja wciąż cieszy się jednak sporą popularnością wśród wiernej społeczności fanów. Z danych zebranych przez serwis SteamDB dowiemy się, że w ostatnich 24 godzinach w szczytowym momencie na Steamie grało jednocześnie ponad 48 tysięcy osób.

Zobacz także