Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead by Daylight - dary: czym są, jak aktywować

Wzmocnienia aktywowane na początku rozgrywki.

Dary w Dead by Daylight to grupa przedmiotów, które możesz założyć na postać. Nie oferują żadnych bezpośrednich premii, wpływają jednak znacząco na rozgrywkę. Na niniejszej stronie wyjaśniamy jak aktywować dary i co dzięki temu możesz zyskać.

Jak w przypadku pozostałych elementów ekwipunku - przedmiotów, dodatków i umiejętności - dary musisz wpierw zdobyć. Otrzymasz je za awansowanie postaci na wyższy poziom i rozwijanie krwistej sieci. By je dostosować, wejdź do dowolnego trybu rozgrywki i kliknij w drugą ikonkę przy lewej krawędzi ekranu (1).

Kliknij teraz na gniazdo dar (2) i z sekcji ekwipunek/dary (3) wybierz interesujący cię przedmiot - pamiętaj, że po najechaniu na niego wyświetli się krótki opis (4). Kliknij na dar by umieścić go w gnieździe.

Gdy rozgrywka się rozpocznie dar zostanie poświęcony. Na ekranie ładowania wyświetlą się wtedy podobizny wszystkich darów (5), które wybrałeś ty i inni gracze. W momencie poświęcenia efekt oferowany przez ten przedmiot zostanie aktywowany i wpłynie na przebieg meczu.

Za sprawą darów możesz oddziaływać na to, która z map zostanie wylosowana z puli bądź czy konkretne miejsca - jak piwnica pod budynkiem - się na niej pojawią. Możesz też zwiększyć ilość zdobywanych przez drużynę punktów krwi czy szansę na znalezienie lepszych przedmiotów. Pamiętaj też, że efekty się kumulują - jeśli kilku graczy wybierze dar o podobnych właściwościach, premia zostanie zsumowana.

Następnie: Dead by Daylight - umiejętności: jak odblokować i używać

Spis treści: Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dead by Daylight - dodatki: jak założyć, działanie

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze