Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead by Daylight - umiejętności: jak odblokować i używać

Jak odblokować i aktywować zdolności specjalne.

Umiejętności w Dead by Daylight pozwalają na delikatne dostosowanie kierowanej postaci i zyskanie przewagi w danych kwestiach - jak łatwiejsze namierzanie zabójcy czy możliwość krótkotrwałego sprintu. Z niniejszej strony dowiesz się jak odblokować gniazda na umiejętności i z nich korzystać.

W pierwszej kolejności musisz zdobyć umiejętności. Możesz to zrobić zwiększając poziom postaci bądź wykupując je w ramach krwistej sieci. Potem musisz wejść do dowolnego trybu rozgrywki i kliknąć w drugą zakładkę przy lewej krawędzi ekranu (1).

Twoja postać może mieć maksymalnie cztery umiejętności (2). Odblokowują się one odpowiednio na 5, 10, 15 i 20 poziomie doświadczenia postaci (3), który jest widoczny przy prawej krawędzi ekranu. Gdy już odblokujesz gniazda, kliknij na dowolne z nich.

W polu ekwipunek/umiejętności (4) pokażą się wszystkie zdolności specjalne, które możesz ekwipować na postać. Działa to na tej samej zasadzie co przedmioty - wystarczy kliknąć na interesującą cię pozycję by została umieszczona w gnieździe. Po najechaniu na każdą z umiejętności wyświetli się jej krótki opis (5).

Umiejętności działają niejako w sposób pasywny. Aktywują się gdy spełnione zostaną określone warunki - gdy, na przykład, rozpoczniesz sprint czy w pobliżu pojawi się zabójca bądź jakiś obiekt. Wtedy też umiejętność przechodzi w stan odnowienia. Przedstawione jest to za pomocą czerwonego pola (6) na ikonce umiejętności w prawym dolnym rogu ekranu - gdy się zapełni, będzie ona na nowo dostępna.

W przeciwieństwie do wspomnianych przedmiotów czy dodatków, umiejętności nigdy nie przepadają - po ukończonym meczu będą dalej założone na postać. Postaraj się je dobierać tak, by wspomagały twój styl rozgrywki. Jeśli często leczysz innych sojuszników, warto wziąć umiejętność, która przyspieszy ten proces.

Następnie: Dead by Daylight - hak: jak zejść i zdjąć gracza

Spis treści: Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dead by Daylight - dary: czym są, jak aktywować

Read this next