Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ripley trafi do Dead by Daylight. Nowy trailer crossoveru z Obcym

Nie tylko ksenomorf.

Potwierdziły się spekulacje sprzed tygodnia. Dead by Daylight w ramach crossoveru z serią horrorów „Obcy” doczeka się nie tylko wizyty ksenomorfa, ale także Ellen Ripley, oczywiście w roli ocalałej.

Studio Behaviour Interactive zapowiedziało rozszerzenie już na początku miesiąca, lecz krótki teaser nie pokazywał zbyt wiele. Był oczywiście słynny kosmiczny zabójca z kwasem w żyłach, lecz gracze już wtedy uważali, że dodatek nie ograniczy się tylko do niego i wprowadzi też słynną bohaterkę, w którą wcielała się Sigourney Weaver.

Teraz nowy trailer potwierdza te informacje. Jest charakterystyczny fryzura, mroczna atmosfera i opuszczony statek kosmiczny. Premiera 29 sierpnia, lecz jeśli nie możemy się doczekać, już teraz nowości można sprawdzać na Publicznych Serwerach Testowych.

To stosunkowo niedługo po wprowadzeniu do gry Nicolasa Cage’a (25 lipca). Deweloperzy najwyraźniej nie zamierzają jednak zwalniać tempa. Kosmiczna licencja wydaje się nie pasować zbytnio do Dead by Daylight, które rozgrywa się w czasach współczesnych, lecz kto przejmowałby się szczegółami. Przygotowano nawet mapę z wrakiem Nostromo w tle.

Jak wynika z informacji prasowej, ksenomorf jako zabójca jest zwinny i szybki, atakując ocalałych między innymi ostrym jak brzytwa ogonem. Specjalna moc to „Runner Mode”, pozwalająca biegać na czterech kończynach, poprawiając skradanie. Jest też nowy cel potyczki: stacje kontrolne. Gracze mają siedem takich punktów do znalezienie, podczas gdy Obcy może przekradać się w tunelach pod mapą.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze