Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead by Daylight - przedmiot: jak założyć i korzystać

Ekwipowanie i korzystanie z przedmiotów.

W czasie rozgrywki w Dead by Daylight zdobywał będziesz nowe przedmioty i dodatki do nich - czy to dzięki wydarzeniom czy rozwijaniu krwistej sieci. Zanim wykorzystasz je w trakcie meczu, musisz je wpierw założyć na postać - co wyjaśniamy na niniejszej stronie.

Przedmioty dostosować możesz po wejściu do dowolnego z trybów rozgrywki - zanim jeszcze zaczniesz szukać graczy do wspólnej zabawy bądź już w trakcie ostatniego odliczania. Kliknij w drugą ikonkę po lewej stronie ekranu (1) by otworzyć okno ekwipunku.

Zaznacz teraz pole przedmiot (2), a następnie wybierz jeden z interesujących cię elementów z części ekwipunek/przedmioty (3). Umieszczony zostanie on we wspomnianym polu, a na twojej postaci pojawi się jego podobizna (4).

Możesz tutaj także dostosować dodatki (5), które wzmocnią wybrany przez ciebie przedmiot. Dzięki temu będziesz mógł na przykład więcej razy uleczyć sojusznika czy świecić latarką na większy dystans.

By skorzystać z wyekwipowanego przedmiotu musisz wejść do gry. Samo użycie różnić będzie się w zależności od przedmiotu, który trzymasz. Dla przykładu, za pomocą apteczki wyleczysz swoją postać (6), z kolei skrzynka z narzędziami pozwoli ci sabotować hak czy zwiększyć szybkość naprawy generatora. O możliwości wykorzystania przedmiotu zawsze będziesz jednak informowany - i zawsze aktywujesz go prawym przyciskiem myszy (RT i R2 w przypadku konsol Xbox i Playstation).

Miej na uwadze dwie rzeczy. Po pierwsze, przedmioty są stopniowo zużywane w trakcie ich wykorzystywania - po wyczerpaniu ładunków nie będziesz mógł ich użyć. Po drugie, w momencie śmierci twojej postaci (poświęcenia przez zabójcę), utracisz przedmiot bezpowrotnie. Zawsze rozważaj więc czy warto brać ze sobą wyższy jakościowo egzemplarz.

Następnie: Dead by Daylight - dodatki: jak założyć, działanie

Spis treści: Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dead by Daylight - zasięg terroru: bicie serca

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dead by Daylight

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze