Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead by Daylight - krwista sieć: drzewko umiejętności

Jak działa, rangi, odblokowywanie umiejętności.

Krwista sieć w Dead by Daylight to niejako tutejsze drzewko umiejętności, z tą jednak różnicą, że za jej sprawą możesz także odblokować przedmioty zużywalne i dodatki do nich czy dary. Z tej strony dowiesz się jak działa ta mechanika i jak awansować na kolejne poziomy sieci.

By dostać się do menu krwistej sieci musisz wejść do dowolnego trybu rozgrywki, klikając na jeden z trzech przycisków (1).

Na nowym ekranie kliknij w środkową ikonkę (2) przy lewej krawędzi ekranu by otworzyć okno krwistej sieci. Wyświetlą się symbole przedstawiające przedmioty, dodatki, dary i umiejętności do odblokowania. Po najechaniu na dowolną z nich pojawi się krótki opis (3) dzięki któremu dowiesz się jaką funkcję spełnia dana rzecz.

Jeśli posiadasz odpowiednią ilość punktów krwi (4) będziesz mógł odblokować interesujący cię przedmiot. Na ekranie wyświetli się wtedy czerwona linia (5) która połączy początek sieci z rzeczą, którą właśnie odblokowałeś. By dostać się do oddalonych elementów musisz więc odblokowywać je po kolei.

Cena przedmiotów waha się od 3000 do nawet 10000 punktów krwi. Gdy odblokujesz wszystkie widoczne na ekranie elementy, krwawa sieć awansuje na wyższy poziom - który jest też jednocześnie poziomem wybranej przez ciebie postaci (6). Po awansie pojawią się nowe elementy, które będziesz mógł odblokować. Im wyższy poziom krwistej sieci, tym większa szansa na lepsze jakościowo przedmioty.

Awansować możesz maksymalnie na 50 poziom. By nie było jednak zbyt łatwo, od 10 poziomu musisz rozsądnie wybierać rzeczy, które chcesz odblokować. Po zdobyciu kilku sztuk z danego poziomu, na ekranie pojawi się czarna smuga (7). Będzie ona blokować losowe elementy - nie będziesz w stanie ich kupić. Musisz więc zawczasu zaplanować odpowiednią trasę.

Gdy dojdziesz do 50 poziomu krwistej sieci będziesz mógł zdecydować się na zdobycie rangi prestiżu daną postacią. Wykonać możesz to maksymalnie trzy razy i wiąże się to z kilkoma konsekwencjami, takimi jak:

  • Zresetuje to krwawą sieć dla tej postaci do poziomu 1;
  • Odblokuje nagrodę prestiżową;
  • Wykorzysta wszystkie przedmioty zużywalne w ekwipunku (związane z krwawą siecią tej postaci);
  • Pozostawi odblokowane umiejętności do wykorzystania dla innych postaci;
  • Zwiększy szansę na zdobycie wyższych jakościowo przedmiotów w krwistej sieci.

Jeśli z kolei nie zdecydujesz się na prestiż, postać pozostanie na 50 poziomie. Po odblokowaniu wszystkich elementów krwistej sieci pojawią się po prostu nowe.

Następnie: Dead by Daylight - apteczka: leczenie siebie i innych

Spis treści: Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dead by Daylight - jak grać ze znajomym: zapraszanie innych graczy

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dead by Daylight

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze