Biomutant - oceny i opinie mediów

Problematyczny open world.

Biomutant debiutuje dziś na PC i konsolach. Dostępnych jest już wiele recenzji gry, z których wyłania się obraz ambitnego, choć nie do końca przemyślanego i dopracowanego projektu.

Opinie mediów zwracają uwagę na fakt, że pomysł na post-apokaliptyczny świat futrzastych stworów jest z pewnością ciekawy, lecz też przepełniony typowymi i momentami męczącymi w grach open world mechanikami.

Recenzenci chwalą system rozwoju czy crafting, lecz wielu zaznacza, że podczas - w miarę prostej - walki często bardzo niewiele zależy od naszych perków, mocy czy statystyk i dużo starć przebiega w identyczny sposób.

„Experiment 101 poświęciło lata, by wypchać grę mechanikami, zamiast skupić się na jej najmocniejszych punktach, by stworzyć coś o połowę mniejszego” - napisała Malindy Hetfeld z Eurogamera.

„Wszystko w tej grze zdaje się istnieć po to, by gracz mógł powiedzieć: Wow, popatrz na to. Jednak w praktyce każdy system występuje już gdzie indziej w lepszej jakości. Prawdopodobnie dlatego, że po prostu nie możesz zrobić dopracowanej gry z otwartym światem o skali wysokobudżetowego projektu, gdy twój zespół składa się z 20 osób”.

Przykładowe oceny gry:

Jeśli macie zamiar sięgnąć po to wyróżniające się pod względem stylu dzieło niezależnego zespołu Experiment 101, zachęcamy do zapoznania się z naszym stale rozwijanym poradnikiem Biomutant.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami