Neonazistowski symbol dostrzeżony w Call of Duty Warzone

Na jednym z płatnych emblematów.

  • Jeden z emblematów w Warzone wygląda jak neonazistowski symbol
  • Grafika jest obecna w grze już kilka miesięcy

Jeden z użytkowników Reddita zauważył, że emblemat Chimery w Call of Duty Warzone do złudzenia przypomina neonazistowski symbol używany przez różne organizacje paramilitarne.

Autor posta zwraca uwagę na pułk „Azow” z Ukrainy, czyli prorosyjską, separatystyczną grupę, której dowódca wyznaje filozofię „krucjaty białej rasy”.

warzone_chimera_neonazi_symbol
Trudno mówić o przypadku

Symbol widoczny na emblemacie w grze był używany między innymi przez Dywizję Grenadierów SS, a współcześnie często stosują go właśnie grupy neonazistowsie. Wywodzi się z germańskiej runy Eihwaz.

„Nie dajcie sobie wmówić, że to to samo, co sierp i młot. Związek Radziecki nie istnieje od 30 lat, Azow cały czas działa i praktykuje faszyzm” - skomentował jeden z graczy na Reddicie.

Activision nie zareagowało jeszcze na odkrycie forumowicza. Wprowadzona w ubiegłym roku paczka elementów kosmetycznych Chimery nie jest już dostępna do zakupu, więc wielu graczy zapewne w ogóle nie miało szansy dostrzec kontrowersyjnego symbolu.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami