Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fani CoD: Warzone na PC narzekają na graczy korzystających z kontrolerów

Chodzi o wspomaganie celowania.

Asysty celowania na kontrolerach to „miękki aimbot” - uważa część miłośników Call of Duty Warzone na PC, odnawiając odwieczną debatę na temat rzekomej przewagi padów na myszą i klawiaturą.

Problemem opisywanym w sieciach społecznościowych jest „rotacyjna asysta celowania”, czyli mechanika, która automatycznie obraca całą postać, głównie w potyczkach na najkrótszych dystansach. Ta ma być zbyt „mocna” w produkcji Activision. Całość prezentuje poniższy materiał wideo - widać ruch celownika, choć grający nie rusza gałkami analogowymi.

„Nie wiem, ile potyczek przegrałem tylko przez to, że nie trafiłem o mikrometr, podczas gdy przeciwnik nie musiał wykonywać takich korekt dzięki asyście celowania” - narzeka jeden z komentujących.

„Ludzie zawsze mówią, że śledzenie celów na myszy i klawiaturze jest takie proste, podczas gdy to gracze na kontrolerach mają lepszą celność” - zgadza się użytkownik o wiele mówiącym pseudonimie „NO-AA”. Gra pomaga im wygrać każdą walkę, podczas gdy my po prostu nie trafiamy w cel”.

Inni użytkownicy argumentują, że narzekający powinni wyłączyć cross-play, co zmniejszy liczbę graczy na padach. „Granie na kontrolerze bez asyst celowania nadal jest niemożliwe” - argumentuje jeden z miłośników konsol. Są też głosy nawołujące po prostu o zmniejszenie asysty, ponieważ w innych tytułach - jak Apex Legends - równie intensywnych narzekań podobno nie ma.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Call of Duty: Warzone

PS4, Xbox One, PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze