Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty podebrało skina ze strzelanki Dr Disrespecta? Oskarżenia o kolejny plagiat

Nie tylko piesek.

Jeszcze nie opadł kurz po aferze z plagiatem psiego skina w Call of Duty Warzone, a Activision znów zarzuca się kradzież skórki. Tym razem z... gry streamera Dr Disrespecta, a więc Deadrop.

Chodzi o niedawno zaprezentowaną postać o nazwie Doomsayer, która jest częścią pakietu Malware. Doomslayer nosi czarny pancerz i kaptur, a odznacza się niebieskim hologramem czaski na masce.

Fani zauważyli, że skin jest bardzo podobny do ujawnionej w lipcu postaci występującej w Deadrop. To strzelanka tworzona przez Midnight Society, a więc studio współfundowane między innymi przez wspomnianego Dr Disrespecta, ale też Roberta Bowlinga, związanego dawniej z Infinity Ward, a więc twórcami Call of Duty. Odpowiadał za kreatywną strategię i kontakt ze społecznością.

Robert Bowling najwyraźniej zwrócił uwagę na podobieństwo, bo wczoraj napisał na Twitterze: „Przynajmniej nazwijcie go po mnie”.

Aktualnie nie wiadomo, czy Activision zdecyduje się wycofać skina, ale wspomniana wcześniej skórka z psem została usunięta krótko po wybuchu afery.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze