Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsze Warzone zmieni się wkrótce w Warzone: Caldera

Po premierze Warzone 2.

Activision przypomina, że premiera Warzone 2 nie sprawi, że zamknięte zostaną serwery pierwszej części darmowego battle royale. Gra zmieni nazwę na Warzone: Caldera i pozostanie dostępna.

Firma opublikowała szczegóły planowanych zmian wraz ze zbliżającym się 16 listopada debiutem nowej odsłony. Harmonogram prezentuje się następująco:

  • 16 listopada, godzina 17:00: serwery Call of Duty: Warzone zostaną wyłączone, zakończy się piąty sezon Call of Duty: Vanguard
  • 16 listopada, godzina 19:00: zadebiutuje Call of Duty: Warzone 2.0, wystartuje pierwszy sezon Modern Warfare 2
  • 28 listopada, godzina 19:00: Warzone wróci jako Call of Duty: Warzone Caldera

Jak wyjaśnia Activision, bronie, postępy i ekwipunek w Warzone 2 będą ściśle powiązane z tym, co będzie działo się w Modern Warfare 2, co „jest rezultatem opinii społeczności, ograniczeń technicznych i potrzeby uproszczenia nowego Warzone, by wrażenia były płynne” - napisano.

Grafika promująca Warzone: Caldera
Wakacje na Calderze

Tymczasem Call of Duty: Warzone Caldera pozostanie odrębną produkcją, z zawartością z Call of Duty: Modern Warfare (2019), oryginalnego Warzone, Black Ops Cold War oraz Call of Duty: Vanguard - ale bez nowego Modern Warfare 2.

Część elementów - jak tokeny podwójnego doświadczenia - będzie można transferować pomiędzy obiema odsłonami Warzone. Z wersji Caldera znikną za to mapy Rebirth Island oraz Fortune’s Keep, a osoby poszukujące potyczek na mniejszą skalę powinny zainteresować się przyszłymi sezonami Warzone 2.0 - wyjaśnia wydawca.

Read this next