Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Activision wyłącza serwery Call of Duty: Warzone Caldera. Podano termin

Na stałe.

Call of Duty: Warzone Caldera, a więc tak naprawdę Warzone 1 z 2020 roku, zostanie oficjalnie wyłączone. Activision wyjaśnia, że zespół zamierza skupić się w pełni na rozwijaniu „dwójki”.

Jak dowiadujemy z oficjalnego komunikatu na Twitterze, serwery Call of Duty: Warzone Caldera zostaną wyłączone 21 września 2023 roku. Gracze mają więc prawie 3 miesiące na godne pożegnanie tytułu, który do tej pory dzielnie współistniał na rynku mimo obecności Warzone 2. Co istotne, przedmioty zdobyte w Calderze nie przeniosą się do drugiej części.

Jak wyjaśniono we wpisie na stronie gry, decyzja jest spowodowana „chęcią skupienia się na przyszłości Call of Duty, w tym także nowego, darmowego Warzone 2”. Twórcy zamierzają rozwijać grę o kolejne elementy na wszystkich platformach, a więc PC i konsolach PlayStation i Xboxa obu generacji.

W ramach szybkiego przypomnienia, Call of Duty: Warzone Caldera to tak naprawdę uboższe Warzone 1. Activision postanowiło przywrócić grę do życia w okrojonej wersji po zeszłorocznej premierze Warzone 2. Tytuł oferuje jedną mapę - tytułową Calderę - oraz dwa tryby rozgrywki: battle royale dla czwórek i graczy solo.

Jeśli zaś mowa o Warzone 2, w grze trwa aktualnie czwarty sezon rozgrywek. Najnowsza aktualizacja wprowadziła szereg nowości, w tym między innymi dwie mapy do rywalizacji w sześciosobowych składach oraz tryb Search and Destroy, gdzie gracze mierzą się w wariancie 12vs12.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Call of Duty: Warzone

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze