Poważny błąd w Valheim, gracze tracą postacie i światy

Warto zrobić kopię zapasową.

  • Błąd w Valheim kasuje postępy
  • Warto wykonać kopię zapisów

Twórcy Valheim ze studia Iron Gate radzą, by wykonać kopię zapasową postaci i światów. Odkryto bowiem poważny błąd, który kasuje postępy, a więc postacie i światy.

Richard Svensson, szef zespołu, opisał sytuację w serii tweetów. Choć deweloperzy starają się znaleźć przyczynę buga i rozwiązać problem, nie są do końca przekonani, co może go wywoływać. Podejrzewają natomiast, że usterka częściej występuje u osób, które wychodzą z gry za pomocą kombinacji klawiszy Alt + F4, a nie z poziomu menu.

Iron Gate zaleca więc zamykanie aplikacji przez naciśnięcie ESC, a potem wybranie „Wyjdź”. To najbezpieczniejsza metoda.

Stworzenie kopii zapasowej potrzebnych plików również nie jest trudne. Wystarczy udać się do ścieżki C:\Users\Username\AppData\LocalLow\IronGate\Valheim\ (domyślna) i skopiować zawartość na wypadek buga.

Survivalowa gra o wikingach to nowy hit na PC. W przeciągu tygodnia od premiery w fazie Early Access udało się twórcom sprzedać milion egzemplarzy gry.

Jesteśmy właśnie w trakcie przygotowywania pełnego poradnika do Valheim, więc zapraszamy do zapoznania się ze wskazówkami.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Video | Gramy w Chorus

Kosmiczna niespodzianka.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami