The Medium - odkryj sekrety domu Tomasza, dom dla lalek, motyle

Rozwiązanie zagadki z domem dla lalek i motylami.

Po drugiej wizji w ciele Tomasza ponownie pokierujesz główną bohaterką The Medium, Marianne. W trakcie wizyty w domu Tomasza rozwiążesz zagadkę z domem dla lalek i motylami, by finalnie zejść do podziemi budynku.

Na tej stronie:

Odkryj sekrety domu Tomasza - zagadka z fotografiami

Gdy zyskasz kontrolę nad Marianne, wbiegnij po schodach na górę i wejdź do domu. Zignoruj na chwilę lustro (1) i zbierz dwie fotografie rodzinne - jedną (2) przy zawalonych schodach, drugą (3) obok czerwonych kwiatów. Sprawdź także symbole motyli (4) na ławce.

266_the_medium_odkryj_sekrety_domu_tomasza_dom_dla_lalek

Przejdź do lewej części piętra i przyjrzyj się domkowi dla lalek (5) - za moment do niego wrócisz. Podejdź do kominka (6) i wejdź z nim w interakcję, a następnie zbierz znajdujące się tam trzecie zdjęcie rodzinne.

267_the_medium_odkryj_sekrety_domu_tomasza_dom_dla_lalek

Musisz ustawić zdobyte fotografie na kominku w odpowiedniej kolejności. Jako pierwsze (7) ustaw zdjęcie Tomasza z żoną, drugie (8) to rodzice z jednym dzieckiem, trzecie (9) z kolei Tomasz z dwoma córkami. Dzięki temu odblokuje się lustro, które widziałeś przy wejściu.

268_the_medium_odkryj_sekrety_domu_tomasza_dom_dla_lalek

Dom dla lalek

Odejdź od kominka i przez nie przejdź, by trafić do świata duchów. Podejdź do biurka (10) i rozetnij skórę przy pomocy brzytwy. Ze środka zbierz czerwonego motyla - przyda się za moment. Zbliż się teraz do miejsca, gdzie w świecie materialnym był kominek (11). W miejscu paleniska będzie maska radości.

269_the_medium_odkryj_sekrety_domu_tomasza_dom_dla_lalek

Wróć teraz przez lustro do świata materialnego i wejdź w interakcję z domem dla lalek. Kliknij na miniaturowe lustro (12) na dolnym piętrze by je podnieść, a następnie umieść je w pomieszczeniu po lewej stronie (13). Po wszystkim odejdź od domku i ponownie przejdź przez lustro.

270_the_medium_odkryj_sekrety_domu_tomasza_dom_dla_lalek

Podejdź w prawo i zbierz zabawkową rybę (14) z półki. Przejdź na prawą stronę pomieszczenia i rozetnij skórę (15) by odsłonić trzy lalki. Każdej z nich brakuje twarzy. Jak się zapewne domyślasz, w ich miejsca musisz wsadzić maski. Zacznij od lalki z lewej strony (16) i umieść tam maskę radości.

272_the_medium_odkryj_sekrety_domu_tomasza_dom_dla_lalek

Przejdź do kolejnej części pomieszczenia. Rozetnij skórę (17) i zbierz ze środka niebieskiego motyla. Teraz wejdź w interakcję z poduszką (18) na łóżku. Uruchom tryb widzenia i zbierz leżącą pod nią maskę spokoju. Możesz od razu umieścić ją na jednej z lalek.

273_the_medium_odkryj_sekrety_domu_tomasza_dom_dla_lalek

Wyjdź przez lustro, podejdź do domu lalek i przestaw miniaturowe lusterko do kolejnego pokoju (19), po czym wróć do świata duchowego.

274_the_medium_odkryj_sekrety_domu_tomasza_dom_dla_lalek

Wejdź w głąb sypialni i zwróć uwagę na łóżko (20). Nie możesz jeszcze nic tutaj zrobić, za moment tu wrócisz. Odejdź od łóżka i przetnij skórę (21) - w środku czeka żółty motyl.

275_the_medium_odkryj_sekrety_domu_tomasza_dom_dla_lalek

Przejdź na lewą stronę pokoju, gdzie czeka kolejna skóra (22) do otwarcia, jednak nie będziesz w stanie jej przeciąć. Zamiast tego kliknij na zabawkową karuzelę (23) i umieść na niej znalezioną wcześniej rybę. Zbierz białego motyla ze środka skóry i wróć koło łóżka.

276_the_medium_odkryj_sekrety_domu_tomasza_dom_dla_lalek

Musisz umieścić zebrane motyle w odpowiedniej kolejności. Idąc od lewej strony, będzie to motyl czerwony (24), żółty (25), biały (26) i niebieski (27).

277_the_medium_odkryj_sekrety_domu_tomasza_dom_dla_lalek

Poczekaj aż skrzynia przy łóżku się otworzy i ze środka zbierz ostatnią maskę - maskę zachwytu. Przejdź przez lustro i kliknij na dom dla lalek. Ustaw miniaturowe lusterko raz jeszcze w pokoju po lewej stronie, a następnie wróć do świata duchowego.

Zainstaluj ostatnią maskę na lalce i poczekaj na koniec dialogu. Pojawi się rój ciem. Przebiegnij na lewą stronę pomieszczenia i szybko przejdź przez lustro do świata materialnego. Zwierciadło ulegnie zniszczeniu, a za nim otworzy się wejście do piwnicy, które prowadzi do kolejnej sekcji w grze.

Następnie: The Medium - przeszukaj czerwony dom, przepompownia, ukryte drzwi

Spis treści: The Medium - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Medium - znajdź sposób na powstrzymanie Henryka, druga wizja Tomasza, taśma

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: listopad 2021 - pełna oferta

Knockout City, Kingdom of Amalur: Re-Reckoning i inne.

Nowe gry w Amazon Prime za darmo - zobacz listę wszystkich gier

Rise of the Tomb Raider, Dragon Age: Inkwizycja i nie tylko.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami