Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie The Medium trafi na Nintendo Switch. Premiera za 2 dni

Zagramy dzięki chmurze.

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Bez wcześniejszych ostrzeżeń, Bloober Team zapowiedział datę premiery The Medium w wersji na Nintendo Switch. Grę ogramy na „pstryku” jeszcze w tym tygodniu.

Polski horror The Medium to dość wymagająca pod względem graficznym produkcja, która z tegoż powodu nie została wydana na konsolach poprzedniej generacji. Aby uniknąć cięć graficznych, twórcy zdecydowali się udostępnić na Switchu wersję, w którą zagramy za pośrednictwem chmury. Premierę zaplanowano na najbliższy czwartek, czyli na 29 czerwca.

Oznacza to, że w przypadku przygód Marianny twórcy zrezygnowali z natywnej wersji i podążyli ścieżką przetartą choćby przez Capcom oraz gry z serii Resident Evil. Wielkim plusem jest to, że gra nie ucierpi graficznie i możemy spodziewać się jakości oprawy dorównującej edycjom na PC i konsole. Niestety grając w chmurze, musimy liczyć się z koniecznością posiadania wystarczająco szybkiego łącza internetowego.

Obecnie trudno też ocenić, jaki wpływ na jakość obrazu będzie miała decyzja o strumieniowaniu rozgrywki. W przypadku gier z Resident Evil twórcom nie udało się wyeliminować pewnych artefaktów widocznych w ciemnych pomieszczeniach oraz dość długich ekranów wczytywania. Nie widzieliśmy jeszcze switchowego The Medium w akcji, więc nie jesteśmy w stanie określić, jak polska produkcja wypada pod tym względem na tle gier Capcomu.

Jeżeli nie mieliście dotąd okazji zagrać w The Medium, to zdecydowanie warto to zrobić. Horror psychologiczny od krakowskiego studia opowiada historie Marianny, która posiada zdolność widzenia i wchodzenia w interakcję ze światem duchowym. Produkcja charakteryzuje się też unikalnym klimatem i łączy postpeerelowskie lokacje z krajobrazami rodem z koszmarnych obrazów Zdzisława Beksińskiego.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Medium

Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze