Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polski horror The Medium dostanie serial od Tomasza Bagińskiego

„To doskonały czas dla takich produkcji”.

Horror The Medium od polskiego studia Bloober Team doczeka się adaptacji w postaci serialu. Za prace odpowiada słynne Platige Image, pod nadzorem kreatywnym Tomasza Bagińskiego.

Z ramienia twórców gry zaangażowany jest Piotr Babieno, szef Bloober. „Zarówno branża filmowa, jak i przemysł gier wideo są bliskie mojemu sercu i bardzo się cieszę, że w końcu jest okazja, by połączyć je obie” - komentuje w komunikacie prasowym.

„Moja radość jest tym większa, że do produkcji biorą się dwie polskie firmy, a na podstawie naszej gry powstanie serial” - dodaje. „Ostatnie hity platform streamingowych, które powstały na podstawie gier, jak »Cyberpunk: Edgerunners« czy »Arcane«, pokazały, że to doskonały czas dla takich produkcji”.

Tomasza Bagińskiego i Platige Image zapewne przedstawiać nie trzeba. W 2002 roku „Katedra” - projekt tego reżysera i studia - został nominowany do Oscara w kategorii krótkometrażowego filmu animowanego. Nowsze pozycje to niezliczone trailery i reklamy, ale także „Sztuka Spadania” oraz „Legendy Polskie”. Bagiński jest też producentem wykonawczym netflixowego „Wiedźmina”.

Budżet zostanie pokryty w równym stopniu przez obie strony. Szczegółów nie podano, więc nie wiemy na przykład, czy mowa o produkcji animowanej, czy też z prawdziwymi aktorami. Można zakładać raczej to pierwsze.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze