Skip to main content

Polski horror The Medium dostanie serial od Tomasza Bagińskiego

„To doskonały czas dla takich produkcji”.

Horror The Medium od polskiego studia Bloober Team doczeka się adaptacji w postaci serialu. Za prace odpowiada słynne Platige Image, pod nadzorem kreatywnym Tomasza Bagińskiego.

Z ramienia twórców gry zaangażowany jest Piotr Babieno, szef Bloober. „Zarówno branża filmowa, jak i przemysł gier wideo są bliskie mojemu sercu i bardzo się cieszę, że w końcu jest okazja, by połączyć je obie” - komentuje w komunikacie prasowym.

„Moja radość jest tym większa, że do produkcji biorą się dwie polskie firmy, a na podstawie naszej gry powstanie serial” - dodaje. „Ostatnie hity platform streamingowych, które powstały na podstawie gier, jak »Cyberpunk: Edgerunners« czy »Arcane«, pokazały, że to doskonały czas dla takich produkcji”.

Tomasza Bagińskiego i Platige Image zapewne przedstawiać nie trzeba. W 2002 roku „Katedra” - projekt tego reżysera i studia - został nominowany do Oscara w kategorii krótkometrażowego filmu animowanego. Nowsze pozycje to niezliczone trailery i reklamy, ale także „Sztuka Spadania” oraz „Legendy Polskie”. Bagiński jest też producentem wykonawczym netflixowego „Wiedźmina”.

Budżet zostanie pokryty w równym stopniu przez obie strony. Szczegółów nie podano, więc nie wiemy na przykład, czy mowa o produkcji animowanej, czy też z prawdziwymi aktorami. Można zakładać raczej to pierwsze.

Zobacz także