Skip to main content

Bloober Team podpisało umowę z Konami. Polskie studio pracuje nad Silent Hill?

Partnerstwo zdaje się potwierdzać plotki.

  • Twórcy The Medium współpracują z Konami
  • Będą wspólnie tworzyć projekty i dzielić się wiedzą
  • Plotki o Silent Hill najpewniej są prawdziwe

Polskie studio Bloober Team poinformowało o podpisaniu umowy o strategicznej współpracy z Konami. Pojawiające się od pewnego czasu plotki, że twórcy The Medium zajmują się nową odsłoną Silent Hill, mogą się więc okazać prawdziwe.

W ramach porozumienia, firmy „zacieśnią współpracę”, będą wspólnie rozwijać treści i wymienią się specjalistyczną wiedzą know-how.

„To dla mnie historyczny dzień i zwieńczenie kilku lat pracy” - mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team, cytowany przez Stockwatch. „To, że tak renomowana firma jak Konami zdecydowała się na współpracę strategiczną z Bloober Team oznacza, że również my dołączyliśmy do światowej czołówki branży gier i staliśmy się równorzędnym partnerem dla czołowych graczy tego rynku”.

Zobacz na YouTube

W lutym Babieno ujawnił, że Bloober Team „już od ponad roku”, wspólnie z bardzo znanym wydawcą, pracuje nad „projektem związanym z pewną marką horrorów”. Gracze już wtedy podejrzewali, że mowa o Silent Hill, a plotki poparł były dziennikarz francuskiego serwisu JeuxVideo.

Teraz wiemy już, że wspomnianym „znanym wydawcą” jest Konami, twórcy wspomnianej kultowej serii horrorów. Zbieżność okoliczności wydaje się nieprzypadkowa.

Bloober Team specjalizuje się w horrorach. To autorzy serii Layers of Fear, a także Observer i Blair Witch. W ramach The Medium studio zmieniło nieco podejście, rezygnując z perspektywy FPP na rzecz trzecioosobowej kamery skierowanej na główną postać.

Read this next