Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Medium - znajdź sposób na powstrzymanie Henryka, druga wizja Tomasza, taśma

Duchowy świat Tomasza, nowy potwór, taśmy z nagraniami.

To już drugi etap w The Medium, w którym nie będziesz kierował główną bohaterką, Marianne. Tak jak podczas przemierzania domu Ryszarda, w tej sekcji obejmiesz kontrolę nad Tomaszem. W trakcie wędrówki spotkasz także nowego wroga.


Na tej stronie:


Znajdź sposób na powstrzymanie Henryka

Po długiej scenie przerywnikowej trafisz do kolejnej wizji Tomasza. Nie ma w trakcie tego etapu żadnych znajdziek do zebrania, możesz więc skupić się na fabule. W pierwszej kolejności podejdź do przodu i wdrap się (1) na wzniesienie. Podążaj wzdłuż ścieżki i wejdź po pudłach na wyższy poziom.

Dotrzesz do zablokowanego przejścia (2) i odblokujesz nową moc Tomasza. Wciśnij lewy przycisk myszy (X w przypadku wersji na konsolę Xbox) i przytrzymaj D (na konsoli wychyl lewy analog w prawo). Po kilku sekundach postać przerzuci gruzowisko na bok i odblokuje przejście.


Pierwszy pokój przesłuchań

Podejdź do przodu, przejdź po krawędzi i wejdź w drzwi po lewej stronie. Gdy będziesz już w środku, przejdź na prawą stronę i kliknij na ekrany (3), by podejrzeć widok z jednej z kamer. Odejdź od monitora i wejdź w interakcję z biurkiem (4).

Zbierz taśmę (5), a następnie zainstaluj ją na uchwycie (6). Po wszystkim wciśnij przycisk Play (7) by odtworzyć to nagranie. Odejdź od biurka i przejdź przez pobliskie drzwi, które właśnie się otworzyły.

Czeka cię teraz długi spacer wzdłuż jedynej dostępnej tutaj ścieżki. Kontynuuj marsz aż dojdziesz do zablokowanego przejścia (8). Zignoruj je na ten moment i zamiast tego udaj się w prawo (9).

W tej sekcji nieznany ci mężczyzna będzie oświetlał teren przed tobą, raniąc twoją postać. Unikaj wiązek światła i powoli przesuwaj się do przodu. Po chwili dojdziesz do przejścia (10) przez które musisz się przecisnąć.

Kontynuuj marsz do przodu, starając się unikać wiązek światła. Aktywuj przycisk (11), by przesunąć tusze i odblokować sobie przejście. Idź dalej wzdłuż ścieżki, a następnie wdrap się na górę po pudłach.

Dojdź do końca metalowej platformy i wejdź na kładkę (12), by przedostać się na drugą stronę. Pamiętaj o balansowaniu postacią - jeśli wychyli się za bardzo w jedną stronę, wyprostuj ją ruszając się w przeciwnym kierunku.

Otwórz walizkę (13) i podnieś znajdujący się wewnątrz nóż - by go zobaczyć musisz aktywować widzenie. Odejdź od walizki i wykorzystaj obiekt (14) po lewej stronie, by naładować moc Tomasza. Idź w prawo od walizki, by po krótkim marszu zeskoczyć w znane ci miejsce.


Drugi pokój przesłuchań

Zbliż się do zablokowanego przejścia (15) i wykorzystaj duchowe uderzenie, by zniszczyć narośl. Wejdź do środka i przyjrzyj się pomieszczeniu (16) przypominającemu rzeźnię. Po chwili okaże się, że to iluzja i pokaże się właściwa sala.

Wejdź w interakcję ze stołem (17), a następnie zbadaj kartę identyfikacyjną (18) i wycinek z gazety (19).

Odejdź teraz od stołu i podejdź do przeciwległego rogu pomieszczenia. Tak jak we wcześniejszym pokoju, tutaj także zbadaj ekrany (20) by podejrzeć wizję z kamer. Odejdź od nich i kliknij na biurko (21).

Przesuń kamerę w dół, włącz tryb widzenia i otwórz szufladę (22), by zebrać z niej taśmę. Spójrz teraz na prawo i zainstaluj ją w uchwycie (23), a następnie wciśnij przycisk Play (24), by odtworzyć nagranie.

Wyjdź przez nowo otwarte drzwi i kontynuuj wędrówkę wzdłuż korytarza. Po wejściu na wzniesienie trafisz na kolejną blokadę (25). Wykorzystaj moc specjalną Tomasza, by przerzucić gruzowisko na prawą stronę. Przejdź na lewą stronę i wdrap się na górę (26) po pudłach.

Czeka cię teraz dłuższy marsz przez zamknięty tunel, a po nim przejście po kładce. Po chwili dotrzesz na krawędź ścieżki, a przed tobą pojawi się nowy potwór. Wykorzystaj duchową moc by przewrócić regał (27) z lewej strony i zablokować wroga.

Przejdź teraz dalej, zejdź na niższy poziom, a następnie przepraw się po kładce. Znów trafisz na koniec ścieżki i konieczne będzie wykorzystanie duchowej mocy by ściągnąć obiekt (28) widoczny w oddali. Pociągnij go do siebie, by stworzyć prowizoryczny most, a następnie przez niego przebiegnij.

Wdrap się na górę, przebiegnij po platformie, a następnie przejdź przez pomost. Stań na krawędzi i użyj duchowej mocy na obiektach nad tobą (29). Ściągnij je na dół, dzięki czemu spadną na potwora i go unieszkodliwią.

Z tego miejsca skieruj się teraz w lewą stronę, zejdź na niższy poziom i przejdź przez drzwi na końcu korytarza. Uruchomi to długą scenę przerywnikową, po której etap w ciele Tomasza dobiegnie końca.

Następnie: The Medium - odkryj sekrety domu Tomasza, dom dla lalek, motyle

Spis treści: The Medium - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Medium - znajdź czerwony dom, brama garażowa, lalka

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze