Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Medium na PS5 - zwiastun pokazuje możliwości pada DualSense

Wykorzystano wiele funkcji.

Polskie The Medium we wrześniu trafi na PlayStation 5. Nowy materiał o grze skupia się na tym, jak horror przygodowy wykorzystuje funkcje kontrolera DualSense.

Adaptacyjnych triggerów użyjemy do zdolności Spirit Blast i poczujemy opór przycisków przy ładowaniu mocy. Haptyczne wibracje pozwolą między innymi poczuć chmary owadów atakujące bohaterkę.

Użyjemy też panelu dotykowego, by obracać przedmioty, a żyroskop pozwoli w niektórych fragmentach gry rozglądać się, by szukać wskazówek. Gra wykorzysta nawet głośnik i świecący pasek DualSense'a.

The Medium ukazało się na początku roku na PC i konsolach Xbox. Polska produkcja została doceniona przez odbiorców. Opowiada historię bohaterki, która - wezwana do krakowskiego hotelu - musi rozwiązać zagadkę tajemniczych śmierci.

Najważniejszą mechaniką w grze jest przełączanie się między dwoma równoległymi światami. Obydwa są renderowane równocześnie, co jest sporym osiągnięciem technologicznym. Recenzenci chwalili także oprawę muzyczną, choć niektórzy narzekali na sterowanie.

O autorze
Komentarze