Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie Bloober Team wstrzymuje sprzedaż gier na terenie Rosji

Oraz na Białorusi.

Krakowskie studio Bloober Team poinformowało o wstrzymaniu sprzedaży swoich gier w Rosji i Białorusi. Decyzja jest odpowiedzią na prowadzoną przez oba kraje inwazję na Ukrainę.

W serii wpisów na Twitterze polska firma tłumaczy, że współpracuje z partnerami w celu wycofania poszczególnych tytułów ze sklepów w wymienionych państwach. W pierwszej kolejności produkcje zostaną wycofane z platformy Steam.

Rozumiemy, że nasza decyzja może dotknąć wielu Rosjan i Białorusinów, którzy nie są zaangażowani w inwazję, ale mocno wierzymy, że warto podjąć każdy krok mogący przyczynić się do powstrzymania wojny” - tłumaczy studio.

Chodzi między innymi o pokazanie solidarności z Ukraińcami zarówno poprzez słowa, jak i czyny, a także wywarcie presji na rosyjskiej i białoruskiej opinii publicznej. Wierzymy, że wspólny globalny opór może coś zmienić. Chcemy być częścią świata, który nie przymyka oczu na podżeganie do wojny. Nie pozostaniemy obojętni, gdy w grę wchodzi ludzkie życie” - dodaje Bloober Team.

Rodzime studio ma w dorobku kilka uznanych produkcji. Wśród przykładowych są thriller The Medium, cyberpunkowe Observer (wraz z rozszerzoną edycją o podtytule System Redux), horror Blair Witch, a także dwie części serii Layers of Fear.

Bloober Team już wcześniej zaoferowało płatny staż dla przybywających do Polski uchodźców z Ukrainy oraz wsparcie w załatwieniu formalności i znalezieniu mieszkania.

Poczuj się jak prawdziwy kierowca!
Premiera Gran Turismo 7 już 4 marca.

Zobacz wszystkie edycje
Gran Turismo 7 w Media Expert

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze