Twórcy The Medium usuną kontrowersyjne easter-eggi z gry

W najbliższej aktualizacji.

  • W The Medium znajdują się kontrowersyjne nawiązania, skierowane do Polaków
  • Większość studia Bloober Team nie wiedziało o easter-eggach
  • Elementy zostaną usunięte

Gracze dostrzegli w wydanym niedawno The Medium nawiązanie do „ośmiu gwiazdek” oraz „bestii z Wadowic”. Bloober Team wkrótce usunie kontrowersyjne easter-eggi z horroru. Studio twierdzi też, że większość zespołu dowiedziała się o wspomnianych elementach z internetu.

„***** ***” odnosi się oczywiście do sytuacji politycznej w Polsce, a dokładniej hasła wykrzykiwanego na protestach bądź występującego w mediach społecznościowych. „Bestia z Wadowic” to obraźliwe określenie Jana Pawła II, pojawiające się w memach o papieżu.

medium_kontrowersyjne_easter_eggi_1
Źródło: Ruch Ośmiu Gwiazd na Facebooku
medium_kontrowersyjne_easter_eggi_2
Źródło: Polygamia

Oba skierowane do Polaków easter-eggi znajdują się na początku gry, przed wejściem na teren ośrodka wypoczynkowego Niwa.

Na nawiązania zwrócono uwagę w mediach społecznościowych, na co zareagowało samo Bloober Team. W oświadczeniu dla Polygamii studio napisało:

„Większość z nas w firmie dowiedziała się o tym fakcie z internetu. W Bloober Team pracuje ponad 100 osób - o różnych poglądach politycznych czy religijnych. Jako firma mamy zasadę tolerancji w stosunku do wszystkich bez względu na ich spojrzenie na świat i nie bawimy się w politykę. Błąd zostanie naprawiony w kolejnym updacie.”

Wszystkich zainteresowanych przygodami Marianny zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem do The Medium.

Zobacz: The Medium - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami