Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gra świetna, ale niedoceniona. Twórcy Banishers przygotowali demo

Może uda się dotrzeć do graczy.

Banishers: Ghosts of New Eden ukazało się na początku roku i choć recenzje użytkowników na Steamie są dzisiaj „bardzo pozytywne”, to tytuł wydaje się być trochę niedoceniony. Twórcy chcą zmienić sytuację, więc przygotowali demo na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Wersja demonstracyjna oferuje pierwszą misję, a także możliwość zapisania postępów i kontynuowania rozgrywki, jeśli zdecydujemy się na zakup pełnej odsłony. Informacja prasowa wspomina także o 20-procentowej przecenie, lecz tej nie widać jeszcze na Steamie.

Banishers od studia Don’t Not ukazało się w lutym. „To połączenie tego, co najlepsze w staroszkolnych RPG-ach akcji z nutką nowatorskich rozwiązań” - napisał Tomek w naszej recenzji. „Najmocniejszą stroną gry są świetnie sportretowani bohaterowie oraz poruszające historie, które przypomniały mi o najlepszych chwilach spędzonych w Wiedźminie 3”.

Zobacz na YouTube

Padło porównanie do Wiedźmina 3, więc chyba trudno o lepszą rekomendację. Akcja toczy się w fikcyjnym regionie skolonizowanej Ameryki Północnej, w 1695 roku. O pomoc w rozwiązaniu zagadki tajemniczych dolegliwości trapiących mieszkańców poproszeni zostają Antea Duarte oraz Red mac Raith - para kochanków parająca się wypędzaniem duchów.

Sam system walki jest dość oryginalny, co wynika z nietypowego sposobu przełączania pomiędzy bohaterami w perspektywie trzeciej osoby. Postacie nie walczą ramię w ramię, ale „zastępują się” - gdy wybieramy Anteę, to pojawia się ona w miejscu Reda, i odwrotnie.

Banishers to także spora produkcja, na dobre kilkadziesiąt godzin. Jest nawet 60 klatek na sekundę na Xbox Series X! Dlaczego nie dać jej szansy, skoro teraz można to zrobić za darmo?

Read this next