Assassin's Creed Valhalla - Podżeganie do buntu: Sigurd w Buckingham, ratowanie tanów

Wątek Oxenfordscire.

Po zdaniu Raportu o Lundenie możesz zaczynać kolejny wątek regionalny. Polecamy właśnie Oxenfordscire, gdzie w końcu spotkasz Sigurda - dosyć mocno odmienionego.

Udając się do celu radzimy odblokować punkt szybkiej podróży (1), jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Przyda się.

podzeganie1

Kiedy będziesz zbliżał się do wioski Buckingham, możesz założyć kaptur i poruszać się powoli, jeśli chcesz uniknąć walki. Równie dobrze możesz jednak atakować wszystkich żołnierzy wroga - potem i tak będziesz z nimi walczył.

Sigurda musisz szukać w karczmie, na końcu wioski (2).

podzeganie2

W karczmie Sigurda jednak nie będzie. Porozmawiaj więc z właścicielką (3) stojącą przy wejściu. Podczas rozmowy nieważne jaką opcję wybierzesz - i tak dowiesz się, gdzie udali się Sigurd i Basim.

podzeganie3

Dowiesz się, że twoi znajomi są w chatce rybackiej (4) nad rzeką, niedaleko stąd. Wybierz się tam i po prostu zabij wszystkich wrogów w okolicy - i tak będziesz musiał potem ich pokonać, wychodząc z chatki już z towarzyszami.

podzeganie4

Po scence i rozmowie udasz się z odnalezionymi mężczyznami do sali biesiadnej w centrum wioski. Gdy wyważycie drzwi, by wejść do środka, zacznie się scenka. Po niej znowu musicie walczyć. Będzie tu jeden trudny wróg - Chorąży (5), możliwe, że kiedyś spotkałeś już podobnego. Silne ataki w ogóle nie niszczą jego tarczy.

podzeganie5

Okrążaj szybko wroga lub atakuj go, gdy on atakuje twoich kompanów i ma odsłonięte plecy. Po starciu znowu rozmawiacie. Staraj się być miły/a dla Sigurda i nie krytykuj go zbyt mocno.

Otrzymacie zadanie uwolnienia więźniów z obozu w lesie. Udacie się tam razem. Obozowisko jest w ruinach (6), które możesz dostrzec z powietrza.

podzeganie6

Kiedy zbliżycie się do zabudowań, wejdź po pniu drzewa (7) na mury. Po scence wprowadzającej sytuację idź w lewo, przeskocz na drzewa na placu, tak, by znaleźć się nad więźniami - i zabij egzekutora (8) skacząc z gałęzi.

podzeganie7

Potem będziesz miał jeszcze chwilę na zabicie paru wrogów, zanim zorientują się, co się dzieje. Następnie zacznie się otwarta walka. Szybko uwolnij trzech tanów, by pomogli w potyczce.

Musisz jeszcze uwolnić więźnia z klatki (9). Możesz też zniszczyć alarm (10), choć i tak najlepiej zabić tutaj wszystkich wrogów. Nie jest to zbyt trudne - po prostu dużo się ruszaj i wykonuj szybkie uniki.

podzeganie8

Po walce uciekaj poza obręby ruin w stronę rzeki. Kiedy dotrzecie do oznaczonego miejsca, zacznie się kolejna rozmowa. Na końcu musisz jeszcze wrócić do Gaedricka do Buckingham, by porozmawiać z nim i otrzymać dwa nowe zadania w tym regionie.

Następnie: Assassin's Creed Valhalla - Pielgrzymka do Saint Albanes: uratuj Fulke

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - Raport o Lundenie: Randvi i Hytham

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami