Baldur's Gate 3 - zagadka w Splugawionej Świątyni

Księżycowa zagadka w podziemiach obozu goblinów.

Na zagadkę w Splugawionej świątyni trafić możesz, na przykład, podczas wykonywania zadania Poszukiwania druida lub Towarzystwo znakomitości. Rozwiązanie jej jest kluczowe, by móc kontynuować fabułę Baldur's Gate 3.

Splugawiona świątynia to niewielka sieć komnat, którą znajdziesz pod bazą goblinów w Zniszczonym Sanktuarium. Wejście do niej ukryte jest w zachodniej części mapy (1) - do środka prowadzą niewinnie wyglądające drewniane drzwi (2).

212

Po zejściu do niej czeka cię spotkanie ze strażnikiem, ogrem Polma (3). Przeciwnik posiada sporo punktów zdrowia i zadaje potężne ciosy - przed przystąpieniem do starcia pozwól drużynie odpocząć w obozie, by zregenerowała siły i odnowiła zaklęcia.

213

W trakcie walki staraj się maksymalnie rozproszyć swoje postacie, zwiększ też ich klasę pancerza, gdyż Polma walczy wyłącznie wręcz. Po starciu pozbieraj pobliskie przedmioty, a potem skieruj się na wschód i następnie na północ, by dotrzeć do zagadki (4).

214

By rozwiązać zagadkę, musisz wchodzić w interakcję z poszczególnymi pierścieniami na ziemi, oczywiście w odpowiedniej kolejności. Najpierw zmień ustawienia kamery za pomocą klawisza O - znacznie ułatwi to cały proces. Ustaw postać tak, by kamera skierowana była na północ (5).

215

Przed twoją postacią znajdują się cztery pierścienie - górny (6), lewy (7), prawy (8) i dolny (9). Aktywujesz je po prostu klikając na pierścień - postać podejdzie do niego i zostanie on obrócony. Aktywuj je w następującej kolejności: górny, lewy, lewy, lewy, dolny, lewy, lewy, prawy, prawy, dolny, prawy i prawy.

Finalny wzór (10) przedstawiał będzie cztery pełne księżyce na górnym pierścieniu, po dwa połowiczne na lewym i prawym i cztery puste na dolnym. Gdy go tak ustawisz, na ekranie pojawi się komunikat, że zostało otwarte przejście.

216

Udaj się teraz na północ, gdzie znajdziesz schody i następnie drabinę prowadzącą w dół (11).

217

Gdy wejdziesz w interakcję z drabiną, drużyna przeniesiona zostanie do Podmroku (Underdark), całkowicie nowej lokalizacji, w której kontynuowane będą zadania.

Następnie: Baldur's Gate 3 - jak przejść przez drzwi w chacie wiedźmy

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - zagadka z runami w Szaragdowym gaju

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami