Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - zagadka z runami w Gaju Druidów

Zagadka z runą wilka, orła, jelenia i niedźwiedzia.

Na zagadkę z runami w Baldur's Gate 3 trafisz podczas odwiedzin w Szmaragdowym gaju, na przykład w trakcie zadania Uczennica druida. Do rozwiązania zagadki brakuje jednej runy - runy wilka. W tym rozdziale przedstawiamy jak ją zdobyć i w jaki sposób rozwiązać samą zagadkę.

Są dwa sposoby zdobycia runy wilka. Możesz:

  • Wykonać zadanie Uratuj druida Halsina - w nagrodę od Ratha otrzymasz właśnie runę wilka.
  • Ukraść runę wilka od Ratha - w tym celu udaj się do Szmaragdowego gaju (1) i dokonaj kradzieży kieszonkowej. W plecaku Ratha (2) znajdziesz, między innymi, poszukiwaną runę wilka.

Niezależnie od obranego sposobu, musisz teraz udać się do Komnaty druidów, miejsca, w którym Nettie, w trakcie wspomnianego zadania Uczennica druida, próbowała cię otruć. Znajdziesz tam posąg w centrum pomieszczenia i 4 stanowiska z runami dookoła niego. Wejdź w interakcję z pustym gniazdem (3) i w nowo otwartym oknie umieść pozyskaną runę wilka (4). Na koniec kliknij przycisk Połącz (5).

Zamknij to okno i kliknij na każdą z run, by się podświetliły. Po chwili posąg w centrum pomieszczenia się schowa, a na jego miejscu pojawią się schody (6).

Zejdź schodami na dół, by trafić do ukrytego skarbca. Znajdziesz tam kilka użytecznych przedmiotów, między innymi dwuręczną broń Smutek, z której Lae'zel - bądź inny wojownik - zrobi świetny użytek. Oczyść skarbiec i wyjdź schodami na górę - to już koniec tej zagadki.

Następnie: Baldur's Gate 3 - zagadka w Splugawionej świątyni

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - jak otworzyć skrzynię w gawrze sowodźwiedzi

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze