Phoenix Point - zdolności specjalne żołnierzy

Wszystkie informacje dotyczące korzystania ze zdolności specjalnych żołnierzy.

W grze Phoenix Point są dziesiątki różnorakich zdolności specjalnych, dostępnych zarówno dla żołnierzy, jak i jednostek obcych. Ich odpowiednie wykorzystanie i przeciwdziałanie wrogim zdolnościom w ogromnym stopniu wpłynąć może na losy całego starcia.

Wszystkie zdolności w grze Phoenix Point wymagają punktów woli do aktywacji. Punkty woli to po prostu morale jednostki, których ma ona określoną ilość (1) - gdy spadną one poniżej 0, jednostka wpadnie w atak paniki (2) , a gracz (bądź obcy) straci nad nią kontrolę.

003

Jednostka odzyska kilka punktów woli, by podczas następnej tury wrócić pod kontrolę. Z tego też powodu warto korzystać ze zdolności z rozwagą - mogą dać przewagę na polu walki, by w następnej turze zaowocować atakiem paniki.

Ze zdolności korzystać można wyłącznie na polu walki - nie ma w grze takich, które aktywować da się z poziomu mapy świata. By skorzystać ze zdolności, wybrać należy ją z paska akcji (3) , a następnie wskazać cel bądź miejsce, w którym ma być aktywowana. Postać utraci następnie określoną ilość punktów woli (i w niektórych wypadkach również punktów akcji), by wywołać zamierzony efekt.

004

Co ważne, większość zdolności w grze nie ma czasu odnowienia - możliwość wykorzystania ich ograniczona jest tylko przez punkty woli. Pamiętać należy także, iż zdolności związane z ekwipunkiem - jak rozstawianie wieżyczek Inżyniera czy rzucanie granatami - kosztują punkty akcji, nie punkty woli.

Następnie: Phoenix Point - atrybuty żołnierzy: siła, szybkość, zdolności specjalne i siła woli

Spis treści: Phoenix Point - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Phoenix Point - punkty zdrowia i uszkodzenia części ciała

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami