Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Phoenix Point - atrybuty żołnierzy: siła, szybkość, zdolności specjalne i siła woli

Wszystko o atrybutach opisujących każdego z żołnierzy i zdolnościach.

Każdy żołnierz w grze Phoenix Point - czy to gracza czy należący do innej frakcji - opisany jest przez szereg parametrów - siłę, siłę woli i szybkość - które wpływają na jego skuteczność w walce. Posiada też także do kilkunastu różnorakich zdolności specjalnych, uzależnionych od klas postaci.

Parametry opisujące postać wyglądają następująco:

  • Siła (1) - wpływa na to, ile przedmiotów postać jest w stanie przenosić, zanim zostanie przeciążona. Gdy udźwig postaci zostanie przekroczony, otrzyma ona karę do szybkości poruszania się - tym dotkliwszą, im większe jest przeciążenie.
  • Siła woli (2)- morale żołnierza, które wpływa na jego zachowanie na polu walki. Gdy spadnie poniżej 0, żołnierz będzie miał atak paniki, a gracz utraci nad nim kontrolę na 1 turę. Punkty siły woli wykorzystywane są także do aktywowania zdolności specjalnych i wpływają na wytrzymałość postaci na ataki telepatyczne obcych.
  • Szybkość (3) - określa jak daleko postać będzie w stanie przemieścić się w obrębie 1 punktu akcji. Im parametr jest wyższy, tym ruch będzie dalszy, dając graczowi większe możliwości taktyczne.

Wszystkie trzy parametry są ważne, można jednak zrezygnować z siły, jeśli nie zamierzasz obciążać zanadto wojaków. W pierwszej kolejności należy podnieść szybkość do wartości maksymalnej, dodając także kilka punktów woli. Jeśli żołnierz posiada dużo zdolności specjalnych - charakterystyczne dla żołnierzy klasy Kapłan, warto skupić się na rozwoju siły woli.

Zdolności pasywne i aktywne żołnierzy (4) znajdują się na karcie żołnierza, pod opisanymi wyżej parametrami. Podzielone są na 7 poziomów, które odpowiadają poziomowi samego żołnierza - zdolność danego poziomu można odblokować dopiero wtedy, gdy wojak odpowiednio awansuje.

Nie ma tutaj po za tym żadnych innych ograniczeń - odblokować można wszystkie zdolności, pod warunkiem, iż posiadać będziesz odpowiednią ilość punktów zdolności. Te dzielą się na:

  • Punkty umiejętności żołnierza (5) - żołnierz otrzymuje 50 punktów co poziom, maksymalnie zyskać może 300 punktów. Te punkty wykorzystać można wyłącznie do rozwoju konkretnego żołnierza.
  • Punkty umiejętności Phoenix (6) - otrzymuje się je za ukończenie misji, a ich ilość zależy od poziomu trudności samego etapu. Punkty te wykorzystać można do rozwoju dowolnego żołnierza.

Następnie: Phoenix Point - jak odblokować nowe bazy

Spis treści: Phoenix Point - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Phoenix Point - zdolności specjalne żołnierzy

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze