Need for Speed Heat - policja: jak uciec, obława, pościgi

Nocne problemy.

Policja potrafi przysporzyć nam sporo kłopotów w Need for Speed Heat. Na szczęście od stróżów prawa możemy odetchnąć za dnia - wtedy bierzemy udział w legalnych zawodach.

W nocy jednak funkcjonariusze zazwyczaj wchodzą (właściwie to wjeżdżają) do akcji, gdy ścigamy się z innymi. Zaczyna się obława, a my musimy uciekać. Najlepiej oczywiście po skończeniu wyścigu...

Na górze ekranu, na środku, widzimy cyfrę w laurach. To ikona poziomu obławy (1). Jest odpowiednikiem gwiazdek w GTA - symbolizuje, jak bardzo policja uwzięła się, by nas złapać. Każdy kolejny poziom obławy to więcej radiowozów i agresywniejsze zachowania policji.

police

Oczywiście pojawiają się też radiowozy (2), starające się nas zepchnąć z drogi. Na samym dole widzimy dokładnie, ile radiowozów akurat ściga nas (3). Na mapie możemy widzieć ich więcej, ale niektóre mogą ścigać naszych rywali z nielegalnych zawodów.

Najważniejsze informacje i porady dotyczące ucieczki przed policją:

  • Gdy zostaniemy złapani, tracimy część zdobytej danej nocy reputacji i płacimy mandat. Im większy poziom obławy, tym większy mandat płacimy.
  • Najlepiej uciekać tam, gdzie jest dużo uliczek i zakrętów. Wtedy łatwiej zgubić radiowozy niż na długich prostych, gdzie bardzo szybko nas dogonią.
  • Lepiej spychać radiowozy, naprowadzając je na budynki czy inne pojazdy, a nie taranować przy pełnej prędkości. Twoje auto też ulega uszkodzeniu.
  • Czasem warto... wskoczyć do wody. Wtedy automatycznie odradzamy się niedaleko, ale możemy akurat odrodzić się nieco dalej i zmylić pościg.
  • Jeśli od początku obławy dookoła jest mnóstwo policji, warto rozważyć szybkie poddanie się. Wtedy stracimy mało reputacji i pieniędzy.

Warto też pamiętać, że gdy rozpoczynamy jazdę nocą, policja nas nie ściga - poziom obławy wynosi wtedy zero. Możemy jeździć szybko, a nawet wpadać na inne auta przed nosem policji. Wystarczy jednak nawet drobne obtarcie radiowozu, by rozpoczęła się obława.

Po osiągnięciu wyższych poziomów reputacji w garażu możesz zamontować dodatkowe akcesoria, które pozwolą między innymi napompować koła przebite kolczatką czy szybko odnawiać nitro przydatne podczas ucieczek.

Następnie: Need for Speed Heat - brzmienie wydechu: jak zmienić dźwięk samochodu

Spis treści: Need for Speed Heat - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Need for Speed Heat - reputacja, awans i rozwój

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami