Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Codemasters pomaga przy nowym Need for Speed - twierdzi znany informator

Chodzi o twórców MotorStorm i OnRush.

EA jakiś czas temu ogłosiło, że studio Criterion Games pracuje nad nową odsłoną Need for Speed. Jak teraz wynika z nieoficjalnych wieści, w projekt zaangażowane jest Codemasters.

Tak przynajmniej twierdzi Tom Henderson - renomowany informator, który zasłynął ze sprawdzonych doniesień na temat gier z serii Call of Duty oraz Battlefield.

We wpisie opublikowanym na Twitterze internauta przekonuje, że w pracach nad następnym Need for Speed pomaga studio Codemasters z angielskiego Cheshire. Zespół wspomaga więc Criterion Games, które sprawuje pieczę nad projektem.

Wspomniana ekipa powstała na bazie zamkniętego Evolution Studios, które znane jest między innymi z DriveClub i serii MotorStorm na konsole PlayStation. Deweloperzy w dorobku mają między innymi zręcznościowe wyścigi OnRush.

Przypomnijmy, że od jakiegoś czasu Codemasters należy do firmy Electronic Arts, które wraz z kupnem firmy zdobyło prawa do takich marek jak DiRT i gier na licencji Formuły 1.

EA na razie nie zaprezentowało żadnych materiałów i szczegółów poświęconych nowemu Need for Speed. Według niepotwierdzonych informacji, produkcja powinna ukazać się we wrześniu lub październiku bieżącego roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze