Rage 2 - projekty: ulepszenia, misje, sojusznicy (Prowley, Marshall, Loosum, Kvasir)

Zobacz, w jaki sposób zyskiwać przychylność ważnych osób i odblokowywać nowe możliwości.

Oprócz specjalnych umiejętności, nazywanych nanotrytami, główny bohater może również odblokowywać specjalne ulepszenia związane z czterema sojusznikami. Chodzi o cztery osoby:

  • Lily Prowley
  • Johna Marshalla
  • Loosum Hagar
  • Doktora Kvasira

Każda z nich dysponuje unikalnymi ulepszeniami, które są znane w grze pod nazwą projektów. Dostęp do podstawowych projektów związanych z Lily Prowley uzyskujemy już w trakcie pierwszej misji fabularnej o nazwie Strażnik.

Aby otrzymać dostęp do pozostałych, należy najpierw wypełnić dla nich misje fabularne. I tak w przypadku Marshalla będzie to zadanie Zaciemnienie, dla Loosum zadanie o nazwie Gwiazda pustyni, a w przypadku Kvasira chodzi o Kontrolę lotów.

projekty1

W jaki sposób można odblokowywać nowe ulepszenia? Po wykonaniu dla wszystkich podstawowych misji wystarczy otworzyć menu gry i przejść do zakładki Projekty (1). Następnie z listy po lewej (2) wybrać interesującego nas sojusznika, a potem wybrać opcję Zobacz projekty (3).

projekty2

W tym momencie zostanie wyświetlona lista z projektami. Wystarczy wybrać interesujący nas projekt (4), aby rozwinąć na jego temat informacje (5). Jeśli posiadamy odpowiednią ilość punktów projektowych (6), to wystarczy dokonać zakupu (7).

Każdy z sojuszników posiada inne rodzaje ulepszeń, które ogólnie można przedstawić w następujący sposób:

  • Prowley - ulepszenia podstawowe.
  • John Marshall - ulepszenia bojowe związane z bronią.
  • Loosum Hagar - ulepszenia inżynieryjne oraz handlowe (m.in. tańsze wytwarzanie przedmiotów).
  • Doktor Kvasir - ulepszenia dotyczące eksploracji i nanotrytów.

Odblokowywanie misji fabularnych - poziomy sojuszników

Warto wiedzieć, że udzielanie sojusznikom pomocy zapewnia nie tylko dostęp do projektów, ale odblokowuje również misje fabularne.

projekty3

Aby do tego doszło należy u danej postaci zdobyć odpowiedni poziom zaufania (8). Jeśli odpowiada on liczbie (9) wymaganej do odblokowania misji, to stanie się ona dostępna.

W jaki sposób zwiększać poziom zaufania u sojuszników? Wykonując związane z nimi zadania dodatkowe. Jakie dokładnie?

Bieżący poziom zaufania poszczególnych sojuszników możesz sprawdzić wchodząc na mapę oraz korzystając z zakładki Rejestr (10) i przechodząc do działu Misje - Projekt sztylet (11).

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami