Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rage 2 - projekty: ulepszenia, misje, sojusznicy (Prowley, Marshall, Loosum, Kvasir)

Zobacz, w jaki sposób zyskiwać przychylność ważnych osób i odblokowywać nowe możliwości.

Oprócz specjalnych umiejętności, nazywanych nanotrytami, główny bohater może również odblokowywać specjalne ulepszenia związane z czterema sojusznikami. Chodzi o cztery osoby:

  • Lily Prowley
  • Johna Marshalla
  • Loosum Hagar
  • Doktora Kvasira

Każda z nich dysponuje unikalnymi ulepszeniami, które są znane w grze pod nazwą projektów. Dostęp do podstawowych projektów związanych z Lily Prowley uzyskujemy już w trakcie pierwszej misji fabularnej o nazwie Strażnik.

Aby otrzymać dostęp do pozostałych, należy najpierw wypełnić dla nich misje fabularne. I tak w przypadku Marshalla będzie to zadanie Zaciemnienie, dla Loosum zadanie o nazwie Gwiazda pustyni, a w przypadku Kvasira chodzi o Kontrolę lotów.

W jaki sposób można odblokowywać nowe ulepszenia? Po wykonaniu dla wszystkich podstawowych misji wystarczy otworzyć menu gry i przejść do zakładki Projekty (1). Następnie z listy po lewej (2) wybrać interesującego nas sojusznika, a potem wybrać opcję Zobacz projekty (3).

W tym momencie zostanie wyświetlona lista z projektami. Wystarczy wybrać interesujący nas projekt (4), aby rozwinąć na jego temat informacje (5). Jeśli posiadamy odpowiednią ilość punktów projektowych (6), to wystarczy dokonać zakupu (7).

Każdy z sojuszników posiada inne rodzaje ulepszeń, które ogólnie można przedstawić w następujący sposób:

  • Prowley - ulepszenia podstawowe.
  • John Marshall - ulepszenia bojowe związane z bronią.
  • Loosum Hagar - ulepszenia inżynieryjne oraz handlowe (m.in. tańsze wytwarzanie przedmiotów).
  • Doktor Kvasir - ulepszenia dotyczące eksploracji i nanotrytów.

Odblokowywanie misji fabularnych - poziomy sojuszników

Warto wiedzieć, że udzielanie sojusznikom pomocy zapewnia nie tylko dostęp do projektów, ale odblokowuje również misje fabularne.

Aby do tego doszło należy u danej postaci zdobyć odpowiedni poziom zaufania (8). Jeśli odpowiada on liczbie (9) wymaganej do odblokowania misji, to stanie się ona dostępna.

W jaki sposób zwiększać poziom zaufania u sojuszników? Wykonując związane z nimi zadania dodatkowe. Jakie dokładnie?

Bieżący poziom zaufania poszczególnych sojuszników możesz sprawdzić wchodząc na mapę oraz korzystając z zakładki Rejestr (10) i przechodząc do działu Misje - Projekt sztylet (11).


O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze

More On Rage 2

Najnowsze artykuły