Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rage 2 - Wieże władzy, Pit stopy

Lokacje, w których niszczymy systemy obronne i wysadzamy zbiorniki z paliwem.

Podczas rozgrywki w Rage 2 natkniesz się na wiele różnego rodzaju miejsc, do których możesz dotrzeć. Większość z nich jest oznaczana na mapie innym symbolem i wiąże się z realizacją różnych celów.

Na bieżącej stronie znajdziesz opis dwóch takich miejsc. Są to:

  • Wieże władzy
  • Pit stopy

Wieże władzy

To następny typ miejsc, do których możemy trafić podczas zwiedzania mapy. Wieże władzy to systemy obronne w postaci wielkich dział ostrzeliwujących bohatera oraz innych przeciwników, którzy się do nich zbliżą.

Wieże mogą prowadzić ostrzał w różny sposób. Czasami są to obszarowe ataki rakietowe, a innym razem wystrzeliwane wiązki laserów. Aby zniszczyć wieże najlepiej jest celować w świecące, niebieskie punkty (1). W ten sposób będziemy stopniowo pozbawiać wieżę energii (2). Ten rodzaj miejsc jest też specjalnie oznaczony na mapie (3).

Wieże można ostrzeliwać zarówno z pojazdów, jak i na piechotę. Jeśli chcemy pozbyć się ich szybko, to dobrze jest korzystać z silnych broni. Należy też pamiętać o chowaniu się przed ostrzałem niebezpiecznego systemu obronnego.

Kiedy wieża straci określoną wytrzymałość, to podniesie specjalne osłony (4). W tym momencie nie będziemy mogli jej atakować. Najlepiej jest szybko się oddalić, ponieważ po chwili najczęściej dochodzi do ataku obszarowego, na przykład w postaci wyładowania (5).

Jeśli będziemy znajdować się w jego obrębie, to możemy ponieść spore straty. Po chwili osłony wieży opadną i będzie można kontynuować atak. Po jej zniszczeniu warto przeszukać teren, ponieważ w pobliżu można zazwyczaj znaleźć cenne przedmioty.


Pit stopy

Następną kategorią miejsc, które można odwiedzić podczas podróży po mapie są tak zwane pit stopy, oznaczone na mapie specjalnym symbolem (1). Są to punkty zaopatrzeniowe bandytów, w których tankują swoje pojazdy.

Aby utrudnić im życie należy niszczyć tego rodzaju punkty. W jaki sposób? Doprowadzając do eksplozji zbiorniki z paliwem (2). Po zniszczeniu wszystkich w danym miejscu, punkt zostanie zaliczony. Oprócz zbiorników w miejscówkach tych znajdziesz też inne przedmioty, w tym pojemniki czy skrzynie arki.


O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze