Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rage 2 - Zaciemnienie: turbiny, strzelba, boss Bestia wojny z Abadonu

Misja fabularna wykonywana dla Johna Marshalla.

Misja rozpocznie się automatycznie po ukończeniu poprzedniego zadania głównego o nazwie Strażnik. Aby ją rozpocząć należy udać się na północ, do regionu Przerwany Trakt, i zlokalizować Johna Marshalla przebywającego w Gunbarrel. Jego lokalizacja będzie zaznaczona na mapie pomarańczowym rombem.

Po dotarciu do miasteczka skieruj się w stronę kraty pilnowanej przez strażnika. Porozmawiaj z nim, a po chwili krata zostanie uniesiona i będziesz mógł wejść do środka.

Kiedy to nastąpi skieruj się do baru i porozmawiaj z Johnem (1). Mężczyzna poprosi bohatera, aby sprawdził, co takiego dzieje się w kanałach. Zleceniodawca wysłał do nich już kilku ludzi, ale żaden z nich nie wrócił.

Zanim przystąpisz do wykonywania misji możesz nieco rozejrzeć się w miasteczku i zaopatrzyć w sprzęt i amunicję u okolicznych kupców. Kiedy będziesz gotowy wyrusz w stronę znacznika, który prowadzi do kanałów.

Skorzystaj z windy, żeby zjechać na dół, a potem zejdź na dół po drabinie i wyrusz wzdłuż kanałów. Podążaj cały czas przed siebie, aż dotrzesz do arki 402a (2). Otwórz ją i podnieś strzelbę bojową, która spisuje się idealnie w walkach na bliskim dystansie. Po skończeniu krótkiego samouczka kontynuuj wyprawę w głąb kanałów, eliminując napotkanych mutantów.

W trakcie przeprawy uważaj zwłaszcza na podpalających się wrogów (3). Po chwili eksplodują, a jeśli zrobią to w pobliżu bohatera, to mogą zadać mu spore rany. Dlatego staraj się ich eliminować w pierwszej kolejności i z dystansu.

Turbiny i walka z bossem - Bestią wojny z Abadonu

W pewnej chwili będziesz musiał zejść niżej. W nowym miejscu trafisz na nieco otwartej przestrzeni. Zachowaj tu szczególną ostrożność, bo mutanty będą atakować z kilku kierunków. Skieruj się na korytarz, na końcu którego znajduje się zawór. Przekręć go i przejdź przez otwarte drzwi.

Przygotuj się na spotkanie ze sporą grupą wrogów, w tym rzucających koktajlami mołotowa oraz wybuchającymi. Przebijając się dalej dotrzesz do pomieszczenia z pierwszą turbiną. Aktywuj ją zaworem (4).

Uważaj, bo w tym momencie naprzeciwko bohatera, pojawi się boss - Bestia wojny z Abadonu (5). Jest uzbrojony w ciężki karabin maszynowy, dlatego warto od razu przykucnąć na schodach z prawej lub z lewej tak, aby jego ostrzał był nieskuteczny. Wychylaj się, kiedy przeciwnik przestaje strzelać i obrzucaj go granatami oraz ostrzeliwuj z broni palnej.

W trakcie walki z boku mogą atakować inne mutanty, które eliminuj w pierwszej kolejności. Potem, zza osłony, kontynuuj ostrzeliwanie bossa. Pamiętaj, aby nie podchodzić w jego pobliże, bo szybko rozprawi się z bohaterem.

Po pokonaniu bossa skieruj się w stronę dźwigni (6) wskazanej przez znacznik. Przestaw ją i udaj się do kolejnej. Po jej przestawieniu skieruj się do zaworu i przekręć go, dzięki czemu turbina zacznie działać. Teraz wystarczy udać się do windy i wrócić do Johna.


O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze