Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rage 2 - Blokady drogowe, Miejsca eksploracji, Kryjówki bandytów

Różne miejscówki, które można zwiedzić podczas gry.

W trakcie rozgrywki w Rage 2 natkniesz się na wiele różnego rodzaju miejsc, do których możesz dotrzeć. Niemal każda z nich jest oznaczana na mapie innym symbolem i wiąże się z realizacją różnych celów.

Na bieżącej stronie znajdziesz opis trzech takich miejsc. Są to:

  • Blokady drogowe
  • Miejsca eksploracji
  • Kryjówki bandytów

Blokady drogowe

Blokady drogowe są to umocnione punkty na drogach, obsadzone przez bandytów. Ich celem jest zatrzymanie przejeżdżających przez nie podróżników i ich szybka likwidacja. Dlatego w trakcie zbliżania się do blokady drogowej należy zachować czujność.

Jeśli wjedziesz do środka, to bandyci odetną drogę ucieczki (1) i ostrzelają bohatera. Możesz uprzedzić ich atak ostrzeliwując ich z dystansu z broni pokładowej lub atakując na piechotę. Blokady drogowe są zaznaczane na mapie charakterystycznym symbolem (2).

Aby umożliwić dalszy przejazd przez blokadę, należy pozbyć się elementów blokujących drogę. Po oczyszczeniu terenu należy zatem znaleźć jakiś mechanizm (3), który umożliwi ich dezaktywowanie.


Miejsca eksploracji

Są to różnego rodzaju lokacje pokroju poboczy, punktów obserwacyjnych czy ruin świątyń. Zazwyczaj są to małe miejscówki (1), które warto odwiedzać w celu zdobycia surowców, przedmiotów oraz pieniędzy.

Zdarza się, że na miejscu natkniesz się na przeciwników, których należy wyeliminować przed przystąpieniem do eksploracji danej miejscówki. Miejsca eksploracji są na mapie oznaczone białym symbolem (2).


Kryjówki bandytów

Są to zazwyczaj silnie strzeżone bazy opanowane przez bandytów. Po odkryciu takiej miejscówki zawsze jest dobrze przemyśleć atak i odpowiednio się do niego przygotować. Szturm najlepiej prowadzić po uzupełnieniu zdrowia i zaopatrzeniu się w broń oraz amunicję.

W celu zdobycia takiego miejsca należy pozbyć się wszystkich wrogów (1), którzy znajdują się na terenie kryjówki. Zazwyczaj rywali jest bardzo dużo, dlatego w trakcie ataku dobrze jest korzystać z pobliskich osłon. Zmasowany ogień może bowiem szybko pozbawić bohatera życia. Kryjówki bandytów są oznaczane na mapie symbolem z pociskami (2).


O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze