Sekiro - Ścieżka do posiadłości

Kierujemy się w stronę posiadłości rodu Hirata.

Dotarłeś do tej lokacji od strony Smoczego źródła Hirata.

W tej lokacji znajdziesz aż dwa narzędzia protezy:

  • Dyszę ogniową
  • Wmontowany topór

Odblokowanie skrótu - zamknięta brama

Udaj się główną drogą w kierunku zamkniętej bramy (1), którą później będziesz mógł otworzyć. Możesz ułatwić sobie walkę z wrogami, wspinając się na mur (2) i zeskakując na nich.

Przejść przez wyrwę w murze (3) do kolejnej lokacji. Uważaj na kilku przeciwników. Staraj się ich eliminować pojedynczo, a po wszczęciu alarmu, wycofaj się, by powrócić po chwili, gdy wrogowie przestaną cię szukać. Wykorzystaj dwa małe budynki do walki na małej przestrzeni, gdzie łucznik nie będzie mógł się zranić.

095

Przejdź przez zniszczony dom (4), a potem wespnij się na mur. W tej lokacji również spotkasz kilku przeciwników, dlatego postaraj się zlikwidować po cichu - na ile to możliwe. Jako pierwszy cel obierz łucznika, który stoi na dachu budynku.

096

W ognisku (5) znajdziesz ognistą lufę - narzędzie protezy.

Idź w górę ścieżki (6). Przed rozwidleniem spotkasz konającego mężczyznę, który powie ci o toporze. Skręć w lewo. Na końcu drogi znajduje się zamknięta brama (1). Otwierając ją, odblokujesz skrót do posążku: Ścieżka do posiadłości.

Mając za sobą bramę, idź w górę ścieżki. Po drodze warto dokładnie zwiedzić boczne lokacje, aby odnaleźć wartościowe przedmioty.

097
  • Pierwsza lokacja na prawo (7) - w małym budynku odnajdziesz narzędzie protezy - Topór Shinobi Małpy (11)
  • Pierwsza lokacja na lewo (8) - znajdziesz tu kilka zwykłych przedmiotów
  • Druga lokacja na prawo (9) - przed wejściem do tej lokacji stoi dwóch przeciwników. Wewnątrz znajduje się kilka domów. Możesz porozmawiać z mieszkańcami i podsłuchać rozmowy
  • Druga lokacja na lewo (10) - w środku znajdziesz szabrownika, który opowie ci o ukrytym skarbie, a także drugą bramę, za którą odnajdziesz Owinięty posążek Jizo
098

Idąc w górę ścieżki spotkasz dwóch przeciwników z tarczą. Jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś, wróć do Zaniedbanej świątyni i zamontuj topór, dzięki któremu rozbijesz tarcze wrogów.

Gdy ich pokonasz, wejdz na most. Możesz skorzystać ze skrótu (opis poniżej) lub iść przed siebie, by stoczyć walkę z bossem: Łowca shinobi Enshin z Misen.

Skrót do tunelu prowadzącego do posążka rzeźbiarza: Główna sala

Jeśli chcesz ominąć część lokacji (Bambusowe zbocze), możesz skorzystać ze skrótu. Wskocz z mostu do wody (12). Zaczep się o gałąź (13), a potem wskocz na wniesienie (14).

099

Dostaniesz się w pobliże tunelu skalnego prowadzącego do posążku rzeźbiarza: Główna sala, które znajduje się na terenie posiadłości Hirata. Dzięki temu skrótowi ominiesz praktycznie całą część lokacji: Bambusowe zbocze. Nie zmienia to jednak faktu, że musisz poszukać Sowę, który wręczy ci klucz do Ukrytej świątyni, ostaniej lokacji w tym rejonie. Tę postać spotkasz przy płonących budynkach na drodze pomiędzy posążkiem rzeźbiarza Bambusowe zbocze a Główna sala.

100

Boss: Łowca shinobi Enshin z Misen

Droga do posążka rzeźbiarza: Bambusowe zbocze

Gdy pokonasz Łowcę shinobi Enshina z Misen, odblokujesz dostęp do dalszej części rejonu i posążka rzeźbiarza: Bambusowe zbocze.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami