Epic Games: wykluczenie Metro Exodus ze Steama było błędem

Chodzi o późny czas wykupienia wyłączności.

Epic Games poinformowało o wykupieniu Metro Exodus na wyłączność - i zniknięciu gry z oferty Steam - zaledwie kilkanaście dni przed premierą gry. Wiele osób złożyło już zamówienia przedpremierowe na platformie Valve. Twórcy Epic Games Store twierdzą, że podjęli złą decyzję.

- Nie chcemy zrobić tego już nigdy więcej - powiedział podczas sesji pytań i odpowiedzi na GDC Steve Allison, szef sklepu.

- Z perspektywy czasu to wygląda inaczej. Ten przypadek nauczył nas, że powinniśmy wcześniej podejmować decyzje. I zamierzamy to robić.

met2
Wielu graczy skrytykowało posunięcie Epic - oraz wydawcy Exodus, Deep Silver

Przedstawiciele Epic Games przyznają, że wiedzieli, że decyzja może mieć negatywne skutki, ale rezultat przerósł oczekiwania. „Było znacznie gorzej i poważniej, niż myśleliśmy” - twierdzą.

Wypowiedzi włodarzy Epic Games nie oznaczają oczywiście zrezygnowania z wykupowania kolejnych gier na wyłączność.

Zobacz: Metro Exodus - Poradnik, Solucja

Niedawno dowiedzieliśmy się, że oprócz Metro Exodus i The Division 2, tytułami ekskluzywnymi dla EGS (czasowo lub na stałe) będą gry Quantic Dream, Control czy The Outer Worlds.

Źródło: PC Gamer

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami