Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dziś rocznica katastrofy w Czarnobylu, więc Stalker 2 dostał nowy zwiastun

Rzut okiem na Zonę.

Ukraińskie studio GSC Game World uczciło 38. rocznicę katastrofy w Czarnobylu publikując krótki, choć przyjemny dla oka zwiastun Stalker 2: Heart of Chornobyl. Przy okazji przypomniano też datę premiery.

Materiał nie należy do najdłuższych, ale pokazuje ujęcia wyjętę z gry, co jest już dużym plusem. Główny bohater wybiera się na przechadzkę z niejakim Richterem, aby wspólnie podziwiać zdewastowaną okolicę. „Tutaj możesz znaleźć wszystko, Skif” - mówi towarzysz. „Pieniądze, nabój, przyjaciela, wroga... śmierć. Nawet siebie” - dodaje tajemniczo.

Okolice faktycznie wyglądają mało przyjaźnie, choć z pewnością kryją sporo cennego lootu i doświadczenia. „Jeśli kiedykolwiek zechcesz iść do Prypeci, pierwsza przejażdżka na kole Ferrisa jest moja” - słyszy dalej protagonista. Na koniec widzimy jeszcze oficjalny tytuł oraz datę premiery - 5 września 2024 roku.

Zobacz na YouTube

Długość zwiastuna może sugerować, że twórcy chcieli przede wszystkim dać znak życia i zapewnić, że premiera nie została opóźniona. Inwazja Rosji na Ukrainę nie pozostała bez wpływu na produkcję - siedziba studia była jednym ze zbombardowanych obiektów, dlatego część zespołu musiała przenieść się do czeskiej Pragi.

Tytuł pojawi się ekskluzywnie na PC oraz Xbox Series X/S i powstaje na silniku Unreal Engine 5, zamiast wcześniej używanego, autorskiego X-Ray Engine. Fabuła gry na ten moment pozostaje tajemnicą, choć wiadomo już, że wcielimy się we wspomnianego Skifa, a w podróży napotkamy postacie z poprzednich odsłon.

Read this next