The Division 2 to typowy sequel, który wprowadza wiele drobnych zmian, ale ogólną formułę rozgrywki w dużej mierze pozostawia nienaruszoną - co ucieszy fanów oryginału.

Ponownie otrzymamy więc sieciową produkcję z elementami MMO, w której nacisk położony jest na współpracę. Kampanię fabularną możemy jednak przejść w pojedynkę, podobnie jak wykonać solo wiele innych aktywności.

  • Premiera: 15 marca 2019 roku
  • Wersja językowa: polska (napisy)
  • Producent: Ubisoft
  • Wydawca: Ubisoft

Premiera i edycje

Tom Clancy's The Division 2 zadebiutuje 15 marca 2019 roku. Gra trafi na PC (poprzez Uplay), PlayStation 4 oraz na Xbox One, podobnie jak pierwsza część serii.

Wersje na PS4 Pro i Xbox One X doczekają się usprawnień graficznych i wyższej rozdzielczości.

W przedsprzedaży są już dostępne trzy wersje gry. Zamawiając standardową edycję, zagwarantujemy sobie dostęp do zamkniętej bety. Otrzymamy też strój dla bohatera, strzelbę i schemat broni. Poza tym, dostępne są:

  • Edycja Gold za ok. 390-400 zł. Pozwala zacząć grę już 12 marca. Ponadto, otrzymujemy przepustkę na Rok 1 aktywności, a więc wcześniejszy dostęp do nowej zawartości. Plus bonusowe przedmioty.
  • Edycja Ultimate za ok. 470 zł. Oferuje zawartość edycji Gold, a do tego trzy unikalne zestawy wyposażenia.
divihub1

Świat i historia

Akcja The Division 2 rozgrywa się siedem miesięcy po wydarzeniach z pierwszej części. Społeczeństwo zaczyna powoli podnosić się po katastrofie związanej z atakiem biologicznym. Nie wszędzie jednak idzie to po myśli sił porządkowych.

Jako agenci The Division zostajemy wysłani do Waszyngtonu, by zająć się eskalującą tam wojną kilku frakcji, która może przerodzić się w zamach stanu i wojnę domową na skalę całego kraju.

Wrogie ugrupowania to Wierni Synowie, Hieny, Wygnańcy, i członkowie Czarnego Kła.

Przygoda rozgrywa się latem, dlatego nie uświadczymy już śniegów, jak w Nowym Jorku. Doczekamy się też większej ilości terenów otwartych. Waszyngton nie obfituje w wysokie wieżowce w takim stopniu, jak niektóre dzielnice NY.

Twórcy chwalą się, że Waszyngton został odwzorowany 1:1. Projektanci nie chcieli iść na żadne ustępstwa. Gra jest w efekcie około 20 procent większa niż pierwsze The Division.

divihub2

Gameplay

Pod względem rozgrywki, The Division 2 to wciąż przede wszystkim RPG. Co prawda mamy tu mechanikę rodem z typowej strzelanki, ale istotną rolę pełnią statystyki i system osłon.

Wciąż więc zdarza się, że wrogowie mają sporo wytrzymałości - i nawet seria z karabinu nie wystarczy, by pozbyć się niektórych. Powracają paski zdrowia i tarczy nad głowami oponentów. Strzelanie jest jednak bardziej dopracowane, a animacje płynniejsze.

Zobacz też: The Division 2 - poradnik i najlepsze porady

Wykonujemy szereg misji fabularnych, a w międzyczasie możemy też zajmować się zadaniami i wyzwaniami pobocznymi - samotnie lub ze znajomymi, albo też z losowo dobranymi obcymi graczami.

Po ukończeniu fabuły gra się nie kończy. Otrzymujemy dostęp do kolejnych wyzwań. To właśnie w tej fazie gry, w tak zwanym endgame, wybierzemy specjalizację naszej postaci. Dostępne specjalizacje (odblokowane po osiągnięciu 30. poziomu postaci) to:

  • Snajper - strzelec wyborowy z potężnym karabinem
  • Burzyciel - spec od wybuchów z wyrzutnią granatów
  • Surwiwalowiec - wyposażony w kuszę mistrz sztuki przetrwania, korzystający między innymi z pułapek
divihub3

Twórcy zaznaczają, że tym razem to właśnie endgame jest dla nich priorytetem. Chcą, by gracze, którzy szybko ukończą kampanię, od razu mieli do wyboru dużo zawartości. Zaznaczają też, że nowe dodatki i wyzwania będą pojawiać się jeszcze długo po premierze.

Oprócz misji grupowych w oddzielnych instancjach, do gry trafią też raidy dla 8 osób - na wzór tego typu wyzwań z Destiny czy World of Warcraft. Powróci też tryb PvP, gdzie w specjalnej strefie zajmiemy się rywalizacją z obcymi.

Po raz pierwszy pojawi się możliwość zakładania i zarządzania klanami z poziomu gry. Dzięki grupom łatwo znajdziemy graczy z podobnymi celami. W skład klanu może wejść do 50 kont z maksymalnie czterema postaciami na konto. Siedzibę ugrupowania umieszczono w Białym Domu.

Reklama