Apex Legends - mapa Królewski Kanion: strefy ognia, statki z zaopatrzeniem, sygnalizatory odrodzeń

Najważniejsze informacje o mapie w grze.

Mapa Apex Legends - zwana Królewskim Kanionem - to połączenie kilku odrębnych obszarów, które same w sobie przypominają mapy z innych, bardziej standardowych strzelanek sieciowych. Są jednak oczywiście połączone, tworząc jednolitą lokację.

Chociaż nie potwierdzono dokładnego rozmiaru mapy, z pewnością jest on mniejszy niż w innych grach battle royale. Można to odczuć po dużej łatwości przemieszczania się i pokonywania dużych dystansów - to jeden z głównych znaków rozpoznawczych Apex Legends.

Na tej stronie:

Mapa w Apex Legends i podstawowe informacje

Przyjrzyjmy się najpierw samej mapie. Szczegóły poniżej.

m1

Jak widać na powyższym obrazku, w grze jest 17 wyszczególnionych lokacji. Wszystkie są na tyle unikalne, aby stanowić odrębne mapy - złączono je jednak na potrzeby gatunku battle royale.

Sprawia to, że podróżowanie po mapie z drużyną nigdy nie jest nudne, bo odwiedzamy różne, unikalne miejsca.

Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje o mapie Królewski Kanion.

Strefy ognia, statki z zaopatrzeniem, sygnalizatory odrodzeń i zrzuty zaopatrzenia

Jeżeli jesteś zaznajomiony z gatunkiem battle royale, na pewno dostrzegasz różnice między Apex Legends a innymi przedstawicielami gatunku - także w kontekście mapy, która zawiera innowacyjne elementy.

Poniżej przyglądamy się najważniejszym częściom składowym mapy.

Strefy ognia

Strefy ognia oznaczono na mapie niebieskimi okręgami. To obszary, w których znajdziesz zarówno więcej ekwipunku, jak i sprzęt lepszej jakości. Jest również szansa na pojawienie się broni od razu z zamontowanymi dodatkami, co wydaje się nie mieć miejsca nigdzie indziej.

W strefach ognia otrzymasz także dodatkowe punkty doświadczenia (PD) za zabójstwa. Są to zatem świetne miejsca do potrenowania lub bezpośredniej walki.

m2

Statki z zaopatrzeniem

Statki z zaopatrzeniem to duże pojazdy latające, które powoli szybują nad mapą - podobne do tego, z którego wyskakujesz na samym początku meczu. Przenoszą sporą ilość ekwipunku wysokiej jakości.

Jeden taki statek pojawia się zawsze na początku rozgrywki. Od razu zobaczysz też jego cel, oznaczony turkusowo-zielonym znacznikiem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wylądować na nim zaraz po wyskoczeniu z transportowca.

Co jakiś czas przelatują także nowe statki, które wystrzeliwują w kierunku ziemi kilka linek. Na pokład można się dostać jedynie za ich pośrednictwem.

Sygnalizatory odrodzeń

Sygnalizatory odrodzeń są zaznaczone na minimapie zielonym wskaźnikiem w kształcie diamentu oraz zielonymi kropkami na dużej mapie. Wskaźniki pozostają na mapie cały czas, więc z czasem zapamiętasz, w którym miejscu znajdziesz sygnalizator.

Sygnalizatory odrodzeń mają szczególną rolę w Apex Legends - po tym, jak twój sojusznik zginie, możesz zebrać jego sztandar, aby wskrzesić kompana za pomocą sygnalizatora.

Pamiętaj, że po odrodzeniu nie będzie miał przy sobie żadnego ekwipunku. Zazwyczaj jednak w pobliżu powinny znajdować się trzy skrzynki z zapasami, a poza tym możesz podzielić się z kompanem swoim sprzętem.

m3

Zrzut zaopatrzenia

Istnieją dwa rodzaje zrzutów zaopatrzenia: jeden jako zdolność specjalna Lifeline oraz drugi pojawiający się od czasu do czasu na mapie - oznaczony niebieskim okręgiem.

Główna różnica pomiędzy nimi polega na tym, że zrzuty Lifeline mają mniejszą szansę na ekwipunek wyższej jakości. Natomiast te pojawiające się na mapie co jakiś czas często zawierają jedne z najlepszych broni i ekwipunek w grze, czyli sprzęt złotego koloru. W każdym zrzucie są dokładnie trzy przedmioty.

Niektóre zrzuty mogą trafić w odsłonięte miejsca lub wzbudzić zainteresowanie przeciwników. Warto zatem wcześniej chwilę poobserwować okolicę.

Czy w Apex Legends pojawią się nowe mapy?

Pierwsza - i jak na razie jedyna - mapa w Apex Legends, Królewski Kanion, jest dość mała, w szczególności biorąc pod uwagę szybkie tempo poruszania się postaci. To sprawia, że mecze trwają zazwyczaj od 15 do 20 minut.

Warto jednak wspomnieć, że samo Respawn Entertainment zapowiedziało, że w przyszłości pojawi się więcej lokacji.

- Będą nowe mapy, nowe tryby, postacie, bronie i skórki. Mamy w planach masę rzeczy, które pojawią się w grze w przeciągu roku lub 10 lat. W zależności, jak popularna będzie gra - powiedział dyrektor generalny studia, Vince Zampella, w rozmowie z Venturebeat.

Spis treści: Apex Legends - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami