Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Apex Legends to seria na kolejne „10-15 lat”. Respawn otwiera nowe studio

Zespół zajmie się aktualizacjami.

Respawn Entertainment otworzyło trzecie studio deweloperskie, planując rozwój serii Apex przez kolejne „10, 15 i więcej lat”. Nowa ekipa zajmie się głównie aktualizowaniem Apex Legends, przynajmniej na razie.

Firma ma obecnie oddziały w Sherman Oaks w Kalifornii oraz w Vancouver w Kanadzie. Kolejne biuro również powstaje w Stanach Zjednoczonych, w Madison w Wisconsin. Szefem jest Ryan Burnett, w przeszłości dyrektor rozwoju silnika w Epic Games i producent wielu nowszych odsłon Call of Duty.

Jak wynika z rozmowy przeprowadzonej przez serwis GamesIndustry.biz, Respawn Wisconsin zajmie się dalszym wsparciem Apex Legends, choć w przyszłości studio może zostać zaangażowane także w przyszłe projekty w uniwersum.

- Budowanie Apex jako gry-usługi to ciągły cykl próbowania nowych rzeczy i eksperymentowania - zapewnił dyrektor Apex Legends, Steven Ferreira. - To właśnie da nam Wisconsin - zdolność prowadzenia takich prób, szukania nowych obszarów, jak klasy Legend i próbowania rzeczy, których wcześniej nie robiliśmy.

- Wierzymy w Apex jako markę, która będzie istnieć przez 10, 15 lat lub dłużej i jesteśmy podekscytowani, by takie założenia zrealizować - dodał Vince Zampella, dyrektor generalny całego Respawn. W obliczu takiego stanowiska i rozwoju firmy interesujące mogę być ostatnie wieści o anulowaniu Apex Legends Mobile.

„Po mocnym starcie, treści wydawane dla Apex Legends Mobile nie prezentowały odpowiedniej jakości, ilości i regularności aktualizacji. Właśnie z tego powodu, po miesiącach współpracy z naszym partnerem, podjęliśmy wspólnie decyzję o wyłączeniu naszej gry mobilnej” - napisano w lutym.

Read this next