Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Masowe zwolnienia w EA. Pracę straciło 200 testerów

Smutne spotkanie na Zoomie.

Electronic Arts niespodziewanie zwolniło ponad 200 testerów z biura w Baton Rouge w USA. Pracownicy zajmowali się głównie Apex Legends, choć wcześniej odpowiadali też za jakość innych gier wydawcy.

O sprawie informuje serwis Kotaku, powołując się na trzy anonimowe źródła z wiedzą na temat sytuacji. Jak opisano, zwalniani dowiedzieli się o utracie pracy podczas spotkania przeprowadzonego w aplikacji Zoom, choć niektórzy dopiero co wrócili do domów po nocnej zmianie.

Spotkanie było obowiązkowe i zaplanowane na 8 rano, zorganizowane przez firmę Magnit Global, czyli agencję zatrudnienia odpowiedzialną za testerów w Baton Rouge. Cały zespół został następnie zwolniony. Electronic Arts nie skomentowało sprawy wprost, koncentrując się raczej na samym Apex Legends.

„W ramach globalnej strategii rozszerzamy dsystrybucję naszego zespołu testującego Apex Legends i kończymy wykonywanie testów koncentrowanych w Baton Rouge w Luizjanie, co ma wpływ na usługi świadczone przez zewnętrznego dostawcę” - napisano w oświadczeniu.

„Nasz globalny zespół, w skład którego wchodzą zdalni testerzy z całych Stanów Zjednoczonych, pozwala zwiększyć tygodniową liczbę godzin testów i optymalizacji, a także odzwierciedla zaangażowanie w zrozumienie i lepszą obsługę rosnącej społeczności na całym świecie”.

Kotaku dodaje, że wieści były szokiem nie tylko dla zwalnianych, ale i dla ich menedżerów, którzy nie zostali wcześniej poinformowani. Odchodzący mieli okazję zebrać swoje rzeczy z biura - pod nadzorem ochrony - oraz otrzymają 60 dni odprawy.

Decyzja jest najwyraźniej częścią szerszej restrukturyzacji w Electronic Arts. Niedawno poinformowano o anulowaniu Apex Legends Mobile oraz Battlefield Mobile. Studio odpowiedzialne za ten drugi projekt - Industrial Toys - zostało zamknięte. Znacząco zmniejszono też zatrudnienie w biurze w Austin w Teksasie, odpowiedzialnym za wsparcie techniczne graczy.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Apex Legends

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze