Deweloperzy z warszawskiego studia 11 bit opublikowali darmową aktualizację strategii Frostpunk. Twórcy wprowadzili do produkcji elementy powiązane z nadchodzącymi świętami.

Gra wzbogaciła się między innymi o zestaw zadań, w których motywem przewodnim jest Boże Narodzenie. Pojawiły się także specjalne dylematy, czyli problemy, które gracz musi rozwiązać podejmując określoną decyzję. Do tego okolicznościowy budynek.

Wszystkie zaimplementowane przez projektantów elementy świąteczne dostępne są nie tylko w podstawowej kampanii fabularnej, ale i trybie Endless - wariancie umożliwiającym toczenie rozgrywek bez ograniczeń.

Poza tym aktualizacja usunęła szereg usterek, w tym błąd sprawiający, że budynki można ulepszać bez opłat. Wyeliminowano też problemy związane z tłumaczeniem i optymalizacją oraz poprawiono oświetlenie na jednej z map.

Frostpunk to strategia, w której gracze zarządzają małą społecznością, starającą się zbudować miasto wokół generatora ciepła - akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, w którym ludzkość zmaga się z ogromnymi mrozami.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki