Nieoficjalnie: Blizzard miał zapowiedzieć Diablo 4 na BlizzConie

Aktualizacja: firma zaprzecza doniesieniom.

Aktualizacja: Dziennikarze Kotaku wciąż przekonują, że materiał zapowiadający Diablo 4 powstał, ale współzałożyciel Blizzarda - Allen Adham - zaprzecza, że ujawnienie tytułu zaplanowano na BlizzCon.

„Zazwyczaj nie odnosimy się do plotek i spekulacji, ale możemy powiedzieć, że nie usunęliśmy żadnej zapowiedzi z BlizzConu. W tym roku nie mamy też w planach żadnych innych ogłoszeń.”

„Nasze zespoły wciąż pracują nad kilkoma niezapowiedzianymi projektami związanymi z Diablo. Ujawnimy je w odpowiednim czasie” - tłumaczy Adham.

Oryginalna wiadomość: Nowa odsłona serii Diablo na PC miała zostać zapowiedziana na targach BlizzCon, ale firma w ostatniej chwili zmieniła plany - informuje Kotaku, powołując się na dwa źródła związane z twórcami cyklu.

Po prezentacji mobilnego Diablo Immortal miało zostać zaprezentowane krótkie wideo, w którym współzałożyciel Blizzarda - Allen Adham - potwierdziłby, że Diablo 4 powstaje.

Źródła Kotaku twierdzą, że prace nad Diablo 4 trwają od kilku lat, a w trakcie produkcji wizja deweloperów zmieniła się wielokrotnie. Dlatego też ostatecznie postanowiono nie ujawniać jeszcze projektu oficjalnie.

Zapowiedź wyłącznie mobilnej odsłony cyklu rozczarowała wielu fanów marki, tym bardziej że zakończenie ceremonii otwarcia targów Blizzcon było niemal zawsze zarezerwowane na zapowiedzi związane z dużymi grami.

Diablo Immortal zadebiutuje w przyszłym roku na smartfonach.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami