Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo Immortal będzie przystępniejsze dla „casualowych graczy”

Nadchodzą zmiany.

Twórcy Diablo Immortal zapowiedzieli, że nadchodząca aktualizacja zmieni grę w bardziej przystępną dla mniej zaangażowanych graczy.

Wprowadzone przez łatkę zmiany sprawią, że ci, którzy poświęcają na grę mniej czasu niż przeciętny gracz, również będą mogli cieszyć się rozgrywką. Wśród społeczności często usłyszeć można głosy krytykujące system, przez który graczom z niższym poziomem trudno było odnaleźć sojuszników, którzy pomogliby w pokonaniu danej atrakcji.

W odpowiedzi na prośby fanów Blizzard przygotował garść zmian, dzięki którym mniej doświadczeni gracze również nacieszą się zabawą. Szczegóły aktualizacji przedstawiono w niedawnym zestawieniu pytań i odpowiedzi, zorganizowanym przez twórców.

Pracujemy nad zmianami, które trafią do Diablo Immortal w ciągu najbliższych miesięcy” – czytamy w komunikacie. „Sprawimy, że zdobywanie poziomów i nadganianie reszty graczy będzie prostsze. Mowa o zwiększeniu bonusu doświadczenia w przypadku, gdy gracz jest w tyle za resztą serwera. Planujemy też zwiększyć szansę na zdobycie legendarnych przedmiotów i zestawów”.

Twórcy zdają sobie sprawę z problemów mniej doświadczonych graczy, dlatego prócz prostych bonusów, zmianie ulegną także same serwery. „Kolejnym zaplanowanym sposobem na polepszenie doświadczenia gry jest łączenie serwerów. Będziemy kontrolować liczebność graczy, a w razie potrzeby dokonamy odpowiedniego połączenia”.

Studio nie zdradziło, kiedy omawiane zmiany trafią do gry, mowa jedynie o najbliższych przyszłych miesiącach. Choć bonusy i dodatkowe przedmioty z pewnością ucieszą mniej doświadczonych graczy, tak łączenie serwerów może się spotkać ze sporą dawką krytyki. Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia już w listopadzie, gdy zmiany wprowadzone przez firmę doprowadziły do ruiny wiele klanów.

Read this next