Skip to main content

Najbogatsi gracze Diablo Immortal mają wielkie „długi” - przez cofnięte transakcje

Kupowali w „nieoficjalnych” sklepach.

Najbogatsi gracze w Diablo Immortal, którzy wydali na tytuł nierzadko dziesiątki tysięcy dolarów, stanęli w obliczu ogromnych „długów”, wywołanych cofnięciem części transakcji.

Przypomnijmy: podstawową walutą w grze są Wieczne Kule (Eternal Orb), które kupić można w przeróżnych pakietach. Od 1 dolara za 60 sztuk do 100 dolarów za 7,2 tys. jednostek. Jak to często bywa, waluta pojawiała się w „zewnętrznych” sklepach, gdzie za 7,2 tys. kul płacono już tylko 10 dolarów (choć tak niskie ceny szybko zaczęły rosnąć).

Wiele osób skorzystało. Serwis Reddit zalewają teraz zgłoszenia graczy, którzy logują się na konta, by przy liczbie Kul zobaczyć wartości ujemne. Wygląda na to, że Blizzard przeprowadził zakrojoną na szeroką skalę akcję usuwania zakupów pochodzących z „szarej strefy”, często korzystającej z błędów w grze czy kradzionych kart kredytowych.

Jeden z najpotężniejszych czarodziei w grze - niejaki „Shia” - podzielił się zrzutem z ekranu, na którym „dług” opiewa na imponujące 2,5 mln Kul. Pozyskanie takiej sumy w oficjalnym sklepie byłoby wydatkiem rzędu 35 tysięcy dolarów. Gracz zapewnia, że kupował na stronie cieszącej się dobrymi opiniami. „Sądzę, że przestanę grać” - dodał w wywiadzie.

Spory minus

Jest też „paleblood”, który opisuje, że w jego klanie około połowa członków ma teraz „długi”. „Nikt z nas nie widzi w tym problemu. Wszyscy (w tym ja) przyznają się do winy i zgadzają, że na to zasłużyliśmy” - przyznaje uczciwie. „Założę się, że gdyby ceny Kul były rozsądne, to wiele osób nie decydowałoby się na takie zakupy”.

Nie jest obecnie jasne, co stanie się z użytkownikami z ujemną liczbą Kul. Gracze nie są oczywiście prawnie zobowiązani do spłaty „długu”, lecz takie konta mogą zostać zbanowane.

Zobacz także