Assassin's Creed Odyssey - Tworząc mistrza, Pretendent, Gra na czas, Pankracjon

Misje główne w rozdziale Olimpiada.

Rozdział ten rozpocznie się automatycznie po odwiedzinach Lakonii, a konkretnie po misji głównej Królowie Sparty.

W tym rozdziale bohater wyrusza do regionu o nazwie Elis, gdzie nieoczekiwanie musi wziąć udział w igrzyskach olimpijskich.

Na bieżącej stronie zostały opisane następujące misje główne rozdziału Olimpiada:

  • Tworząc mistrza
  • Pretendent
  • Gra na czas
  • Pankracjon

Tworząc mistrza

Zadanie to rozpoczynasz w Lakonii, gdzie udaj się do Alkona (A) będącego trenerem mistrza olimpijskiego Testyklesa. Dowiesz się od niego, że zawodnik ma słabość do specjalnej mieszanki oliwy, którą należy najpierw zdobyć.

Udaj się na południowy-zachód Lakonii (B) i porozmawiaj z wytwórcą oliwy. W trakcie rozmowy poznasz przepis na oliwę: rozpalenie ognia, podgrzanie oleju Ateny, wymieszanie i dodanie kwiatu róży. Podejdź do pobliskiego paleniska i stwórz miksturę.

089

Kolejnym krokiem jest udanie się na małą wysepkę (C) na południu Meseni. Na miejscu spotkasz Testyklesa (1), z którym porozmawiaj. Przekaż mu miksturę z olejem, po czym na statku zawieź do portu w Elis (D), czyli krainy na zachodzie mapy.

Po dotarciu na miejsce spotkacie na kei Herodota i Alcybiadesa. Niestety w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności Testykles pożegna się z życiem, a głównym bohater będzie musiał zastąpić go w igrzyskach.

Pretendent

Zadanie to rozpocznie się automatycznie po ukończeniu poprzedniego o nazwie Tworząc mistrza. Skieruj się do pankracjonu (A), czyli greckiego stadionu i porozmawiaj z Paiosem.

090

Następnie będziesz musiał wziąć udział w dwóch walkach na pięści. Wystarczy stosować uniki i pokonać dwóch rywali - Oriona (1) oraz Erastosa. Po uczynieniu tego ponownie porozmawiaj z Paiosem, co zakończy bieżącą misję.

Gra na czas

Ta misja główna uruchomi się automatycznie po ukończeniu poprzedniego zadania o nazwie Pretendent, w którym główny bohater musiał stanąć do walki na pięści. Po zwycięstwie okaże się, że Alcybiades brał udział w uczcie, w trakcie której został otruty.

091

Celem będzie przeprowadzenie dochodzenia i poznanie tożsamości truciciela. Skieruj się do miejsca uczty (A), gdzie natkniesz się na zwłoki kolejnych otrutych gości. Udaj się do pobliskiego pomieszczenia i przeszukaj je (1-3), odnajdując kolejne dowody związane z zatruciami.

Dzięki nim zlokalizujesz przebywającego w pobliżu kupca Priama, który współpracował z trucicielem. Przesłuchaj go, korzystając z rozmowy lub siły, dzięki czemu zdobędziesz kolejne informacje potrzebne w śledztwie. Dowiesz się także, że odtrutkę znajdziesz w twierdzy Koroibos (B).

092

Udaj się w wyznaczone miejsce i zlokalizuj miejsce z odtrutką, przy pomocy Ikarosa. Okaże się, że znajduje się w skrzyni w jednym z budynków (4). Najlepiej dostać się do niego po cichu, przechodząc z budynku po drzewie.

Wróć z przedmiotem do Alcybiadesa, co uratuje mu życie i jednocześnie zakończy bieżącą misję.

Pankracjon

Po uratowaniu Alcybiadesa w misji Gra na czas, rozpocznie się ostatnie zadanie w tym rozdziale.

093

Wróć na stadion, gdzie odbywają się igrzyska i porozmawiaj z Paiosem. Po chwili weźmiesz udział w ostatnim pojedynku na pięści. Tym razem przeciwnikiem będzie dotychczasowy mistrz - Doriajos.

W trakcie pojedynku wykonuj uniki i czkeaj na dogodny moment do kontry. Uważaj zwłaszcza na ataki specjalne (1), kiedy rywal robi się czerwony. Po pokonaniu dotychczasowego mistrza zadanie i cały rozdział zakończą się.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami