Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Odyssey było w grudniu popularniejsze niż rok wcześniej

Mimo debiutu Valhalli.

  • Assassin's Creed Odyssey pod koniec 2020 roku cieszyło się większym zainteresowaniem niż dwanaście miesięcy wcześniej
  • W minionym kwartale Ubisoft osiągnął rekordowe wyniki finansowe
  • Assassin's Creed Valhalla była drugą najlepiej sprzedającą się grą na nowe konsole

Ubisoft na konferencji, w trakcie której firma przedstawiła wyniki za trzeci kwartał bieżącego roku fiskalnego, ujawnił, że w grudniu ubiegłego roku Assassin's Creed Odyssey cieszyło się większym zainteresowaniem niż dwanaście miesięcy wcześniej.

Kierownictwo spółki przekonuje, że seria o zabójcach w kapturach znacznie zyskała na „zamianie w RPG”, czego dowodzą rezultaty osiągane obecnie przez dwie poprzednie odsłony cyklu.

- Aby to zobrazować: średnia liczba użytkowników dziennie w Odyssey była większa w grudniu 2020 roku niż w grudniu 2019 roku, co świadczy o imponującej dynamice marki - tłumaczy Frederick Duguet, dyrektor finansowy Ubisoftu, cytowany przez GamesRadar.

Zobacz na YouTube

Poinformowano też, że najnowsza odsłona cyklu - Valhalla - zanotowała największy debiut w serii, także pod względem przychodów cyfrowych (wciąż jednak w momencie debiutu więcej nabywców znalazł Assassin's Creed 3). Ponadto łączna liczba graczy wspomnianego tytułu i wcześniejszych dwóch części była rekordowa w historii wydawcy.

Wikińska produkcja była drugą najlepiej sprzedającą się pozycją na PS5 i Xbox Series X/S, a rezultaty przełożyły się na „najmocniejszy kwartał” od momentu powstania Ubisoftu. W okresie zakończonym 31 grudnia 2020 roku firma wygenerowała nieco ponad miliard euro przychodów (wzrost o 119,7 procent względem poprzednich dwunastu miesięcy).

Wspomniane wyniki to także zasługa Watch Dogs Legion i Immortals Fenyx Rising, które okazały się odpowiednio czwartą i siódmą najlepiej sprzedającą się grą na nowe konsole. Przy okazji ogłoszono, że liczba graczy w Rainbow Six Siege przekroczyła 70 milionów.

Read this next